On Friday 14 April 2006 10:33, marianciuc wrote: > Buna, > > Pe un comp, cu XP pe /dev/sda1 si SUSE-10 pe /dev/sda6 , trebuie > reinstalat XP-ul. > Acesta va sterge grub-ul, instalat in MBR. > Cum pot reface grub-ul dupa reinstalarea XP-ului ? > Please help. Am lucrat NUMAI cu lilo pina in prezent. >
- Bootezi cu CD/DVD-ul SuSE. Dai in recovery mode. - Te loghezi cu root, montezi partitia in /mnt, chroot /mnt - Rulezi grub. La consola tastezi: grub> root (hd0,5) grub> setup (hd0) grub> exit rebootezi -- Claudiu Cismaru GPG Key: http://maya.cnixs.com/~claudiu/claudiu.gpg
pgpFqAARKGU5r.pgp
Description: PGP signature
_______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
