On Friday 14 April 2006 10:33, marianciuc wrote:
> Buna,
>
> Pe un comp, cu XP pe /dev/sda1 si SUSE-10  pe /dev/sda6 , trebuie
> reinstalat XP-ul.
> Acesta va sterge grub-ul, instalat in MBR.
> Cum pot reface grub-ul dupa reinstalarea XP-ului ?
> Please help. Am lucrat NUMAI cu lilo pina in prezent.
>

- Bootezi cu CD/DVD-ul SuSE. Dai in recovery mode.
- Te loghezi cu root, montezi partitia in /mnt, chroot /mnt
- Rulezi grub. La consola tastezi:
grub> root (hd0,5)
grub> setup (hd0)
grub> exit

rebootezi

-- 
  Claudiu Cismaru
  GPG Key: http://maya.cnixs.com/~claudiu/claudiu.gpg

Attachment: pgpFqAARKGU5r.pgp
Description: PGP signature

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui