R wrote:
On 6/13/06, Tiberiu ATUDOREI <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
sa ii faci un cablu cross de loopback? (1-2 la 3-6?)
tu ai auzit vreo data de tun/tap ?
poti sa legi doua tapuri intre ele in vreo 4 linii de C, nu trebuie sa
umbli
cu sirma si scuipat :)
si oricum, problema e ciudata: eu din cite mi-aduc aminte vmware poate
sa foloseasca interfete virtuale (ifconfig vmware1 ?) sa conecteze
sistemul oaspete la cel gazda, n-are nevoie de-o interfata reala.
Completez, vmware stie sa faca o interfata tun/tap pe care sa lucreze cu
sistemul gazduit... probabil ca nu e compilat tun/tap in kernel de nu
pleaca pe el...
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug