Ideea este ca nu as vrea sa perforez vreo 8 pereti si sa ma intind cu plasticul 
peste niste pereti
proaspat renovati :D.

Ca de... se renoveaza intii cladirea apoi se vrea si retea si sa se "ascunda" 
cablurile.

Eu nu ti-as recomanda din principiu wireless, decat eventual pentru laptopisti care vor sa se plimbe prin camere, si cam atata. Am facut cateva retele de genul asta si mi s-a acrit. Iar daca mai cumperi si ap-uri si placi de la d-link, cum i-a venit o idee unui om stralucit si batut in cap, atunci iti urez cum i-am urat si lui mu...lta sanatate si mai ales rabdare, ca o sa ai nevoie. Preferabil as zice sa nu folosesti repetoare, ci sa legi intre ele ap-urile prin cablu intr-un loc central (dar asta inseamna ca trebuie ca ap-urile sa stie de 'roaming' - adica sa permita trecerea automata de la un ap la altul, in cazul in care gica se plimba ca boul prin cladire sau eventual pica un ap).

Alex


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui