On Friday 09 February 2007 18:31, Vali Dragnuta wrote:
> [...]
> - as trece la configurarea draciei intr-o retea wireless infrastructure
> (aici nu-mi dau seama daca se transforma el in AP sau il conectezi tu
> la un AP al tau), dar oricare ar fi implementarea sigur ai sa gasesti
> raspunsul in configuratia si/sau manualul jucariei (eventual in
> configuratorul pe web)
> [...] 

Ah, si inca ceva: nu cred e vorba de un AP, in momentul in care pornesc 
EPSON-ul scrie pe ecranul initial:
"1. Waiting in ad hoc mode. Set wireless LAN to ad hoc to adjust ESSID. Wep 
disabled"
iar ESSID-ul este "EPSON"

Daca e modul ad-hoc, banuiesc ca se conecteaza peer-to-peer.

Am setat:
sudo iwconfig eth1 mode ad-hoc
sudo iwconfig eth1 essid "EPSON"
sudo iwconfig eth1 key off

$ iwconfig eth1
eth1      IEEE 802.11g  ESSID:"EPSON"
          Mode:Ad-Hoc  Frequency:2.437 GHz  Cell: 02:18:DE:9F:12:22
          Bit Rate:54 Mb/s   Tx-Power:15 dBm
          Retry limit:15   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality:99  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:7199   Missed beacon:0

Insa... tot nu il vad in retelele wireless. I-as face eu modificari in 
interfata de administrare web, din pacate eu chiar nu mai am Windows pe 
masina mea. O sa merg probabil la o statie cu windows si placa wireless sa 
incerc ce mi-ai sugerat tu.

Cele bune,
Adrian

-- 
Adrian Dusa
Romanian Social Data Archive
1, Schitu Magureanu Bd
050025 Bucharest sector 5
Romania
Tel./Fax: +40 21 3126618 \
          +40 21 3120210 / int.101

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui