On 07/14/2010 10:09 AM, Petru Ratiu wrote:
> 2010/7/14 Dan Borlovan <[email protected]>:
>> On 07/13/2010 11:21 PM, Adrian Sevcenco wrote:
>>
>>> perl sunt cel mult de baza (ceva sintaxa) 2. chiar nu am gasit (nici
>>> macar in 2-3 tutoriale de perl) ce inseamna $,="-"; (aceasta fiind
>>
>> man perlvar
>>
>> $OUTPUT_FIELD_SEPARATOR
>> $OFS
>> $,
ok, clar .. ceva de genul : separatorului "," ii e data valoarea "-"

>> The output field separator for the print operator.  If defined, this
>> value is printed between each of print's arguments.  Default is "undef".
>> (Mnemonic: what is printed when there is a "," in your print statement.)
>>
>> Daca tot nu e clar, echivalent cu $OUTPUT_FIELD_SEPARATOR = "-"
> 
> 
> De notat ca pentru numele "lungi", e nevoie de utilizarea pragmei
> English, asa cum se pomeneste chiar la inceputul lui perldoc perlvar.
am vazut, merci!
Adrian

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui