>  Da, m-am prins ca le-ai inversat intre ele ;), acum unde zace un
> tutorial/cartzoi/referinta pt. particularitatile acestei splendide (
> daca nu chiar singurei ;) implementari multithreadiene ???
> Adica eventual o sinteza cu chestiile prin care  se deosebeshte de
> Posix-ul standard, eventual ceva exemple de programashe care folosesc
> latest features.

Pai, eu am invatat despre ele azi, de cand ai postat tu thread-ul. Cf. 
lor, ar cam fi compatibilitate intre binare. Asta inseamna ca numele 
functiilor s-ar putea sa fie la fel ca la linuxthreads (aka old 
ptheads?)... Cauta NPTL pe gugl, ca iti da un pdf de la RedHat (ei au 
sponsorizat, se pare, NPTL-ul), care e un draft. Eu nu am apucat sa-l 
citesc, am aruncat un ochi, vezi ce e diferit, daca e, in API.

>  De gtk si pixbuffs probabil ca aia e nu s-a omorit nimeni cu ele :(

Nu prea-mi place gtk... Am scris apps cu ele doar cat sa nu mor de foame 
(adica doar ce am avut strict nevoie)

-- 
  Claudiu Cismaru
  GPG Key: http://maya.cnixs.com/~claudiu/claudiu.gpg

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui