> Da, m-am prins ca le-ai inversat intre ele ;), acum unde zace un > tutorial/cartzoi/referinta pt. particularitatile acestei splendide ( > daca nu chiar singurei ;) implementari multithreadiene ??? > Adica eventual o sinteza cu chestiile prin care se deosebeshte de > Posix-ul standard, eventual ceva exemple de programashe care folosesc > latest features.
Pai, eu am invatat despre ele azi, de cand ai postat tu thread-ul. Cf. lor, ar cam fi compatibilitate intre binare. Asta inseamna ca numele functiilor s-ar putea sa fie la fel ca la linuxthreads (aka old ptheads?)... Cauta NPTL pe gugl, ca iti da un pdf de la RedHat (ei au sponsorizat, se pare, NPTL-ul), care e un draft. Eu nu am apucat sa-l citesc, am aruncat un ochi, vezi ce e diferit, daca e, in API. > De gtk si pixbuffs probabil ca aia e nu s-a omorit nimeni cu ele :( Nu prea-mi place gtk... Am scris apps cu ele doar cat sa nu mor de foame (adica doar ce am avut strict nevoie) -- Claudiu Cismaru GPG Key: http://maya.cnixs.com/~claudiu/claudiu.gpg --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
