--- In [email protected], "Razvan Martin" <[EMAIL PROTECTED]> 
wrote:

> Normalitate??? Nu, multumim.
> 
> Pentru ca nu mai dorim ca sexismul, rasismul, xenofobia, 
> antisemitismul, homofobia si alte forme de discriminare sa fie 
> prezente in gandirea si comportamentul oamenilor cu care 
> interactionam;
> 
> Pentru ca sustinem egalitatea si respectul intre oameni, indiferent 
> de rasa, statut social-economic, etnie, orientare sexuala, gen, etc;
> 
> Pentru ca vrem abolirea granitelor vizibile si invizibile care 
> ingradesc dreptul la libera exprimare a grupurilor marginalizate 
> sau minoritare;
> 
> Pentru ca suntem impotriva organizarii ierarhice a societatii si a
> autoritarismului, care face ca cei puternici sa fie stapanii celor 
> slabi, ca cei multi sa fie asupritorii celor minoritari.

Uite, tocmai datorita unor astfel de intransigenti precum
cei care au redactat un astfel de manifest, Borat are un succes
formidabil. Caci noi ailalti ne-am saturat de dictatura acestor
corecti politici care incepand cu sfarsitul sec. XIX terorizeaza
omenirea cu fantasmele lor orwelliene, capabile doar de scenarii
criminale gen ingineriile sociale ale secolului XX (peste 100 milioane
de victime ale genocidului acestor egalitaristi).

Iar aceste crime inca nu s-au sfarsit caci acesti egalitaristi
isi rafineaza metodele, in fata rezistentei majoritatii. Ei vor
neaparat sa convinga majoritatea, cea care ii refuza, adica
dragoste cu sila, sau viol.

Mousa Stefan

Raspunde prin e-mail lui