At 07:37 AM 12/18/2006, Amana Ferro wrote: >Domnule Stefan, de unde stim noi ce-a facut omul ala? Cum puteti >posta o poveste atat de incompleta si sa va asteptati sa ne >cutremure sufletele? De ce nu ne spuneti, dupa ce a fost sarac lipit >pamantului impreuna cu 9 frati si s-a ridicat prin munca, ce-a facut >comandorul in chestiune de a fost condamnat la puscarie?
Conform iepocii de atunci nu trebuia sa faci nimic ca sa devii "dusman al poporului". Era destul sa nu fii pe placul celor cu piinea si cutitul. Am gasit intotdeauna interesanta acuzatia asta. Ma intreb al carui popor au fost romanii aia dusmani? In orice caz nu ai poporului Roman, poate ai alora care au adus cu forta comunismul in Romania (?)

