At 07:37 AM 12/18/2006, Amana Ferro wrote:
>Inteleg ca ma puneti in categoria corectilor politici. Va multumesc 
>de compliment.

Problema cu "politically corect" e ca e plina de ipocrizie. Daca ar 
merge pin la capat cu ideile lor ar fi macar consistenti.

>  Spuneti ca acesti "corecti politici" elaboreaza gandiri falacioase 
> ca cea expusa de mine,

Mi se pare absurd ca luptatorii correctitudinii politice nu se simt 
ca exista tari unde poti fi condamnat pentru delict de opinie, si nu 
ma rafer la Coreea de Nord, Cuba sau Iran ci la tari occidentale unde 
cica democratia si libertatea sint in floare.

N-am auzit pe nici un corect politic sau membru al societatii civile 
sa protesteze pentru libertate, mai ales ca de citiva ani a intrat si 
Romania in categoria tarilor in care n-ai voie sa discuti anumite 
subiecte. Cind au fost marsuri pentur libertatea de gindire si 
expresie in Romania? Va rog sa dati exemple!

Ma intreb si eu, fara sa fiu expert, cum se potriveste asta cu teoria 
open society a lui Karl Popper?

Mie imi suna realitatea cam asa: "e libertate mai to'arasi 
capitalisti da' nu si pentru catei".

Ma insel?

Raspunde prin e-mail lui