Nu stiu care este motivul fiindca nici beat nu mam culcat aseara si nici vreo gripa de iarna nu ma prins dar asnoapte am avut un vis atat de ciudat incat vreau sa vil spovestesc Se facea in vis , ca ma aflam la Bucuresti in sediul PNT acesta era numele partidului, unde se discuta despre sansele clare de a castiga alegerile dar desi auzeam entuziasmul din glasurile celor przenti nu recunoateam pe nimeni. Toti erau tineri , elegant imbracati vorbeau calm si politicos intre ei ... Dintro data unul vine si spune. Vine domnul Presedinte . Intra pe use un om necunoscut dar cu un inceput de chelie, zambeste da mana cu toti si intra in biroul Prsedintelui unde il urmez. Dintro data ma intreaba ? Cum va place candidatul nostru la Presedntia Romaniei ? La care raspund : - care candidat domnule presedinte ? Imi spune un nume (pe care il tin secret fiindca nu vreau sa credeti ca am inceput campania electorala povestinduva un vis), care spune el conduce in poluiri cu 32 % peste candidatul Basescu de la alianta NU . Dintro data inteleg el era dor prsedintele partidului nu si candidatul la presedentia Romaniei ... . Ma cuprinde o bucurie nesopusa simt ca plutesc de fericire dar ... . ma trezesc. Am incercat sa adorm si sami continui visul, vroiam sa vad ca Partidul National Taranesc era structurat dupa modelul partidelor din USA, ca avea bani adunati de la membri sai si ca nu depindea de pomana imperiala UE ... . Ce vis frumos. Acum la cafea am revizitat adresa Prtidului Republican American. Vo dau si dumneavoastra. http://www.gop. com/About/ Cine stie ? Poate intro zi, visul meu va fi realitate. Vasile Bouleanu .

