Nu stiu care este motivul fiindca nici beat nu mam culcat aseara si nici 
vreo gripa de iarna  nu ma prins dar asnoapte am avut un vis  atat de ciudat 
incat vreau sa vil  spovestesc  
   
  Se facea in vis , ca  ma aflam la Bucuresti in sediul PNT acesta era numele 
partidului, unde se discuta despre sansele clare de a castiga alegerile  dar 
desi auzeam entuziasmul din glasurile celor przenti  nu recunoateam pe nimeni. 
Toti erau tineri , elegant imbracati vorbeau calm  si politicos intre ei  ... 
  Dintro data  unul vine si spune. Vine domnul Presedinte . Intra pe use un om 
necunoscut dar cu un inceput de chelie, zambeste da mana cu toti si intra in  
biroul Prsedintelui unde  il urmez.
  Dintro data ma intreaba ? Cum va place candidatul nostru la Presedntia 
Romaniei ?
   
  La care raspund :
  - care candidat domnule presedinte  ?
   
  Imi spune un nume (pe care il tin secret fiindca nu vreau sa credeti ca am 
inceput campania electorala povestinduva un vis), care spune el conduce in 
poluiri cu 32 % peste candidatul Basescu de la  alianta  NU .
   
  Dintro data inteleg el era dor prsedintele partidului nu si candidatul la 
presedentia  Romaniei ... .
   
  Ma cuprinde o bucurie  nesopusa  simt ca plutesc de fericire dar   ... . ma 
trezesc. Am incercat sa adorm si sami continui visul, vroiam sa vad  ca 
Partidul National Taranesc era structurat dupa modelul partidelor din USA, ca 
avea bani adunati de la membri sai si ca nu depindea de pomana  imperiala UE 
... . Ce vis frumos.
   
  Acum la cafea  am revizitat  adresa Prtidului Republican American. 
   
  Vo dau si dumneavoastra.
  http://www.gop. com/About/
   
  Cine stie ? Poate intro zi, visul meu va fi realitate.
   
  Vasile Bouleanu   .
   

Raspunde prin e-mail lui