As dori sa va spun ca tara se trezeste !
Am gasit (urmarind de unde vine traficul pe situl romanianews.net ) doua
discutii de forum pe doua situri de masini ! Identitatea nationala, salvarea si
apararea ei se trezeste la viata si in Romania ! Si romanii isi iubesc istoria !
Forumuri cu subiecte despre salvarea Policlinicii Coltea si a Pietei Revolutiei
!
Aceste subiecte pe forumurile de masini nu au fost create de mine, insa si eu
am pus petitiile despre Policlinica Coltea si despre Centrul istoric - Piata
Revolutiei pe mai multe forumuri: desprecopii.com , forum.softpedia.com , etc.
V-as ruga si pe dumneavoastra, daca activati pe vreun forum sa deschideti un
subiect "Petitie pentru salvarea cladirii Policlinicii Coltea de la demolare"
sau "Petitie pentru salvarea Pietei Revolutiei si a Catedralei Sf. Iosif"
Fiecare mic efort ajuta enorm !
Acordati va rog 3 minute si scrieti pe forumul dumneavoastra preferat un link
catre petitii.
Va multumesc,
Cristian Savu,
Vancouver - Canada
Iata subiectul petitiei pe forumurile de masini:
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=22899&pid=342470
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=3830
Petitie pentru salvarea cladirii Policlinicii Coltea
Pagina de start a forumului » Diverse Autor Mesaj
eugenro2001
Moderator
Data inscrierii: 05/03/2003
Mesaje: 1300
Locatie * : Bucuresti
Trimis: Mie 24-01-2007 08:43
---------------------------------
Ca bucurestean get-beget nu pot ramane pasiv fata de ideile aberante ale
aceluiasi primar care se simte asfixiat de "rablele de 40 de ani" si de
cladirile vechi de 140 ani:
http://www.romanianews.net/modules.php?name=ePetitions&op=more_info&ePetitionId=11&show_signers=1#shownOrNotSigners
_________________
nicum
Moderator
Data inscrierii: 25/02/2004
Mesaje: 3018
Locatie * : Bucuresti
Trimis: Mie 24-01-2007 09:38
---------------------------------
Videanu asta e o ciuma!!!
_________________
jgr1001
pasionat
Data inscrierii: 12/01/2005
Mesaje: 512
Locatie * : Bucuresti / Fagaras
Trimis: Mie 24-01-2007 09:41
---------------------------------
Am semnat si eu desi nu sunt bucurestean, dar stau in B de peste 3 ani. Jos
primarul Vicleanu !!
_________________
retro
pasionat
Data inscrierii: 20/07/2005
Mesaje: 225
Locatie * : Galati
Trimis: Mie 24-01-2007 09:52
---------------------------------
Sustin si eu demersul, deci am semnat petitia.
_________________
Adrian Musat
pasionat
Data inscrierii: 16/01/2006
Mesaje: 230
Locatie * : Ploiesti
Trimis: Mie 24-01-2007 10:19
---------------------------------
Nu sunt Bucurestean dar 7 ani am stat in regie si inca 2 am lucrat in
Bucuresti deci, am semnat.
_________________
VoidMain
simpatizant
Data inscrierii: 18/04/2006
Mesaje: 72
Locatie * : Bucuresti
Trimis: Mie 24-01-2007 10:23
---------------------------------
Eu am stat toata viata in Bucuresti si sustin demersul, asa ca semnez si eu.
_________________
nitro_od
pasionat
Data inscrierii: 12/03/2006
Mesaje: 310
Locatie * : bucuresti
Trimis: Mie 24-01-2007 13:40
---------------------------------
semnat! ma doare sufletul ca vreau sa traiesc mai bine si sa ma bucur de tot
ce ne poate oferi viata si sa sufar de necazurile cu care este presarata ea
si.... nu o pot face in tara mea!
regret fiecare clipa in care gandul ma duce catre tari mai civilizate iar in
ultima vreme regret tot mai des !
suntem o natiune de oameni mici, slabi, lasi, hoti si ne lasam dezbinati de
interesele personale in detrimentul principiilor care, mai devreme sau mai
tarziu, ne sunt incalcate fiecaruia dintre noi.
ar trebui sa avem curajul sa iesim in strada sa ne cerem drepturile, sa spunem
NU! atunci cand suntem jefuiti cu nesimtire prin diverse tertipuri fiscale, sa
destituim analfabetii hamesiti si avizi de tot mai multi bani care au ajuns sa
administreze sectorul, orasul, judetul si tara dupa cum le-o cere interesul
personal, si uitam ca noi suntem in fapt puterea si nu ei !
au murit degeaba oameni dar regret si ma bucur in acelas timp.
regret ca au murit, multi inca tineri fiind si asta pentru libertatea de care
inca nu suntem capabili sa ne bucuram si ma bucur ca nu au apucat sa vada cum
am schimbat in alimentatie rahatul comunist cu mizeria plina de minciuna si jaf
pe fata de care am intrat indopati in UE!
meritam ce ni se intampla si sa ne fie rusine ca nu suntem demni de o viata mai
buna
_________________
DMX
pasionat
Data inscrierii: 02/12/2005
Mesaje: 650
Locatie * : RO.Bucuresti
Trimis: Mie 24-01-2007 15:56
---------------------------------
-interese iti dai seama cata spaga si ce comisioane sunt acolo , normal ca o
demoleaza !!!
-
_________________
dj01fad
pasionat
Data inscrierii: 08/08/2005
Mesaje: 894
Locatie * : craiova
Trimis: Mie 24-01-2007 16:04
---------------------------------
am semnat si eu, cu toate ca nu prea am legatura cu bucuresti. aceste actiuni
nu ar trebui sa aiba loc niciunde. ce daca are 140 de ani? ei vor sa mai scoata
bani cu vreo firma de constructii ceva, sa prinda un contract de miliarde sa
faca alta (iarasi betoane ) sau cine stie ce idee le-o fi venit.
_________________
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza: Toate
mesajele1 Zi7 Zile2 Saptamani1 Luna3 Luni6 Luni1 An Primele, cele mai vechi
mesajePrimele, cele mai noi mesaje [input] Pagina de start a
forumului Club Citroen » Diverse
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=3830
---------------------------------
Be smarter than spam. See how smart SpamGuard is at giving junk email the boot
with the All-new Yahoo! Mail