Dar cati dintre dumneavoastra stati cu mainile in san si nu faceti nimic pentru
a schimba pasivitatea existenta in domeniul politic la ora actuala?
Cati dintre dumneavoastra va lasati condusi de persoane care nu vad dincolo
de propriile interese?
Cati dintre dumneavoastra suferiti de autosuficienta?
Cati dintre dumneavoastra isi doresc totusi o schimbare,dar nu fac nimic in
privinta asta?
Daca credeti ca a venit vremea unei schimbari,luati-va destinul in maini si
spuneti-va cuvantul!
Alege-ti PSD-ul si schimbarile pozitive nu vor intarzia sa apara!
florin tudose <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Cati dintre dumneavoastra nu au trecut sau trec zilnic prin
situatii in care trebuie sa luati o anumita hotarare sau sa aveti o anumita
atitudine si care atitudine sau hotarare sa va apartina 100%.
Cati dintre dumneavoastra nu ati ezitat, chiar daca aceasta ar fi dus la
perpetuarea unei anumite stari de fapt in total dezacord cu dorinta
dumneavoastra si a celor din jur.
Cati dintre dumneavoastra, la locul de munca, atunci cand trebuie sa luati o
hotarare care depinde, repet, in exclusivitate de dumneavoastra, nu apelati si
la sfatul unui coleg sau la un anumit sablon, utilizat si de altii in trecut,
in speranta ca merge si asa.
Cati dintre dumneavoastra acasa nu apasati, dintr-un automatism indelung
exersat, butoanele tacutei telecomenzi in speranta iluzorie a unui subiect
interesant care sa va bucure macar ochiul.
Cati dintre dumneavoastra asistati pasiv atunci cand un coleg sau ruda va
desfiinteaza, din vorbe, partenerul de afaceri sau viata, in lipsa acestuia,
tolerand si apreciind asta ca un sfat prietenesc.
Cati dintre dumneavoastra nu va intalniti zilnic cu personajele care va
bantuie viata zilnic si nu le acordati, acelasi credit si le tolerati prezenta
in speranta iluzorie de a va fi cineva loial si a va raspunde asteptarilor,
dumneavoastra; Asteptari in total acord caracterului dumneavoastra.
Cati dintre dumneavoastra nu raspundeti incruntati sau cu automatisme,
copilului, iubitei care asteapta de la dumneavoastra fie o povata fie un cuvant
de iubire, spus din suflet si care ca si cuvant sa fie temelia propriului
dumneavoastra viitor in relatia de familie.
Cati dintre dumneavoastra au pus mana pe telefon, cerandu-si scuze unei
persoane pe care cu voia lor si la indemnul altora, au nedreptatit-o.
Cati dintre dumneavoastra nu va nedrepatatiti prietenii, familia pe cei din
jurul dumneavoastra, doar asa ca sa le aratati ca veti avea dreptate, nu ca si
aveti.
Cati dintre dumneavoastra zilnic, ceas de ceas nu considerati ca e mai comod
a trai in sabloane, fara a realiza ca desi natura e mereu aceeasi ea e in
perpetuua miscare, frunzele sunt mereu altele si oamenii trec si se petrec pe
langa dumneavoastra.
Cati dintre dumneavoastra, care aveti asfel de solicitari, pentru propria
afacere sau viata, nu apeleti la sfatul altora pe care-i considerati mai
competenti, dar care lucreaza dupa anumite sabloane, de multe ori potrivite
propriilor interese si nicidecum interesului dumneavoastra.
Cati dintre dumneavoastra nu ati simtit ca sunteti potrivit pentru un anumit
post, avand cunostiintele teoretice si practice pentru acesta, dar angajatorul
a considerat ca nu stiti sa va vindeti sau ca nu indepliniti anumite criterii
care nu aveau nici o legatura cu ceea ce trebuia sa faceti pentru si in acel
post.
Cati dintre dumneavoastra nu doresc sa traiasca mai bine, mai curat si in
normalitate, dar personal nu fac nimic si astepta ca altii sa ia hotarari
pentru ei; Caci dupa cum vreti, sunteti si faceti, se-ntampla sa va fie si
casa si viata.
Cati dintre dumneavoastra nu tolerati raul, sperand ca din el sa rasara si sa
aveti tot binele din lume,
Cati dintre dumneavoastra....,
Deja cunoasteti,
Flubber
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com