Asta e concurs de aratat cu degetu'?? In loc sa-i intrebam pe altii ce fac, mai bine ne-am uita la noi in ograda! Poate sunt frunze de strans, copii de alintat, zambete de daruit...lucrurile mari, cred eu, sunt de cele mai multe ori, simple! Di --- Ionut Mihalache <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> Dar cati dintre dumneavoastra stati cu mainile in > san si nu faceti nimic pentru a schimba pasivitatea > existenta in domeniul politic la ora actuala? > Cati dintre dumneavoastra va lasati condusi de > persoane care nu vad dincolo de propriile interese? > Cati dintre dumneavoastra suferiti de > autosuficienta? > Cati dintre dumneavoastra isi doresc totusi o > schimbare,dar nu fac nimic in privinta asta? > > > Daca credeti ca a venit vremea unei > schimbari,luati-va destinul in maini si spuneti-va > cuvantul! > Alege-ti PSD-ul si schimbarile pozitive nu vor > intarzia sa apara! > > florin tudose <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Cati dintre dumneavoastra nu au trecut > sau trec zilnic prin situatii in care trebuie sa > luati o anumita hotarare sau sa aveti o anumita > atitudine si care atitudine sau hotarare sa va > apartina 100%. > Cati dintre dumneavoastra nu ati ezitat, chiar > daca aceasta ar fi dus la perpetuarea unei anumite > stari de fapt in total dezacord cu dorinta > dumneavoastra si a celor din jur. > > Cati dintre dumneavoastra, la locul de munca, > atunci cand trebuie sa luati o hotarare care > depinde, repet, in exclusivitate de dumneavoastra, > nu apelati si la sfatul unui coleg sau la un anumit > sablon, utilizat si de altii in trecut, in speranta > ca merge si asa. > > Cati dintre dumneavoastra acasa nu apasati, > dintr-un automatism indelung exersat, butoanele > tacutei telecomenzi in speranta iluzorie a unui > subiect interesant care sa va bucure macar ochiul. > > Cati dintre dumneavoastra asistati pasiv atunci > cand un coleg sau ruda va desfiinteaza, din vorbe, > partenerul de afaceri sau viata, in lipsa acestuia, > tolerand si apreciind asta ca un sfat prietenesc. > > Cati dintre dumneavoastra nu va intalniti zilnic > cu personajele care va bantuie viata zilnic si nu > le acordati, acelasi credit si le tolerati prezenta > in speranta iluzorie de a va fi cineva loial si a va > raspunde asteptarilor, dumneavoastra; Asteptari in > total acord caracterului dumneavoastra. > > Cati dintre dumneavoastra nu raspundeti incruntati > sau cu automatisme, copilului, iubitei care asteapta > de la dumneavoastra fie o povata fie un cuvant de > iubire, spus din suflet si care ca si cuvant sa fie > temelia propriului dumneavoastra viitor in relatia > de familie. > > Cati dintre dumneavoastra au pus mana pe telefon, > cerandu-si scuze unei persoane pe care cu voia lor > si la indemnul altora, au nedreptatit-o. > Cati dintre dumneavoastra nu va nedrepatatiti > prietenii, familia pe cei din jurul dumneavoastra, > doar asa ca sa le aratati ca veti avea dreptate, nu > ca si aveti. > > Cati dintre dumneavoastra zilnic, ceas de ceas nu > considerati ca e mai comod a trai in sabloane, fara > a realiza ca desi natura e mereu aceeasi ea e in > perpetuua miscare, frunzele sunt mereu altele si > oamenii trec si se petrec pe langa dumneavoastra. > > Cati dintre dumneavoastra, care aveti asfel de > solicitari, pentru propria afacere sau viata, nu > apeleti la sfatul altora pe care-i considerati mai > competenti, dar care lucreaza dupa anumite sabloane, > de multe ori potrivite propriilor interese si > nicidecum interesului dumneavoastra. > > Cati dintre dumneavoastra nu ati simtit ca sunteti > potrivit pentru un anumit post, avand cunostiintele > teoretice si practice pentru acesta, dar angajatorul > a considerat ca nu stiti sa va vindeti sau ca nu > indepliniti anumite criterii care nu aveau nici o > legatura cu ceea ce trebuia sa faceti pentru si in > acel post. > > Cati dintre dumneavoastra nu doresc sa traiasca > mai bine, mai curat si in normalitate, dar personal > nu fac nimic si astepta ca altii sa ia hotarari > pentru ei; Caci dupa cum vreti, sunteti si faceti, > se-ntampla sa va fie si casa si viata. > > Cati dintre dumneavoastra nu tolerati raul, > sperand ca din el sa rasara si sa aveti tot binele > din lume, > > Cati dintre dumneavoastra...., > > Deja cunoasteti, > > Flubber > > > __________________________________________________ > Do You Yahoo!? > Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam > protection around > http://mail.yahoo.com > > > > __________________________________________________ > Do You Yahoo!? > Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam > protection around > http://mail.yahoo.com __________________________________________________ Do You Yahoo!? Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com

