Asta e concurs de aratat cu degetu'??
In loc sa-i intrebam pe altii ce fac, mai bine ne-am
uita la noi in ograda!
Poate sunt frunze de strans, copii de alintat, zambete
de daruit...lucrurile mari, cred eu, sunt de cele mai
multe ori, simple!
Di
--- Ionut Mihalache <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> Dar cati dintre dumneavoastra stati cu mainile in
> san si nu faceti nimic pentru a schimba pasivitatea
> existenta in domeniul politic la ora actuala?
>   Cati dintre dumneavoastra va lasati condusi de
> persoane care nu vad dincolo de propriile interese?
>   Cati dintre dumneavoastra suferiti de
> autosuficienta?
>   Cati dintre dumneavoastra isi doresc totusi o
> schimbare,dar nu fac nimic in privinta asta?
>    
>    
>   Daca credeti ca a venit vremea unei
> schimbari,luati-va destinul in maini si spuneti-va
> cuvantul!
>   Alege-ti PSD-ul si schimbarile pozitive nu vor
> intarzia sa apara!
> 
> florin tudose <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>             Cati dintre dumneavoastra nu au trecut
> sau trec zilnic prin situatii in care trebuie sa
> luati o anumita hotarare sau sa aveti o anumita
> atitudine si care atitudine sau hotarare sa va
> apartina 100%.
>   Cati dintre dumneavoastra nu ati ezitat, chiar
> daca aceasta ar fi dus la perpetuarea unei anumite
> stari de fapt in total dezacord cu dorinta
> dumneavoastra si a celor din jur.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra, la locul de munca,
> atunci cand trebuie sa luati o hotarare care
> depinde, repet, in exclusivitate de dumneavoastra,
> nu apelati si la sfatul unui coleg sau la un anumit
> sablon, utilizat si de altii in trecut, in speranta
> ca merge si asa.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra acasa nu apasati,
> dintr-un automatism indelung exersat, butoanele
> tacutei telecomenzi in speranta iluzorie a unui
> subiect interesant care sa va bucure macar ochiul.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra asistati pasiv atunci
> cand un coleg sau ruda va desfiinteaza, din vorbe,
> partenerul de afaceri sau viata, in lipsa acestuia,
> tolerand si apreciind asta ca un sfat prietenesc.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra nu va intalniti zilnic
> cu personajele care va bantuie  viata zilnic si nu
> le acordati, acelasi credit si le tolerati prezenta
> in speranta iluzorie de a va fi cineva loial si a va
> raspunde asteptarilor, dumneavoastra; Asteptari in
> total acord caracterului dumneavoastra.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra nu raspundeti incruntati
> sau cu automatisme, copilului, iubitei care asteapta
> de la dumneavoastra fie o povata fie un cuvant de
> iubire, spus din suflet si care ca si cuvant sa fie
> temelia propriului dumneavoastra viitor in relatia
> de familie.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra au pus mana pe telefon,
> cerandu-si scuze unei persoane pe care cu voia lor
> si la indemnul altora, au nedreptatit-o.
>   Cati dintre dumneavoastra nu va nedrepatatiti
> prietenii, familia pe cei din jurul dumneavoastra,
> doar asa ca sa le aratati ca veti avea dreptate, nu
> ca si aveti.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra zilnic, ceas de ceas nu
> considerati ca e mai comod a trai in sabloane, fara
> a realiza ca desi natura e mereu aceeasi ea e in
> perpetuua miscare, frunzele sunt mereu altele si
> oamenii trec si se petrec pe langa dumneavoastra.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra, care aveti asfel de
> solicitari, pentru propria afacere sau viata, nu
> apeleti la sfatul altora pe care-i considerati mai
> competenti, dar care lucreaza dupa anumite sabloane,
> de multe ori potrivite propriilor interese si
> nicidecum interesului dumneavoastra.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra nu ati simtit ca sunteti
> potrivit pentru un anumit post, avand cunostiintele
> teoretice si practice pentru acesta, dar angajatorul
> a considerat ca nu stiti sa va vindeti sau ca nu
> indepliniti anumite criterii care nu aveau nici o
> legatura cu ceea ce trebuia sa faceti pentru si in
> acel post.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra nu doresc sa traiasca
> mai bine, mai curat si in normalitate, dar personal
> nu fac nimic si astepta ca altii sa ia hotarari
> pentru ei;  Caci dupa cum vreti, sunteti si faceti,
> se-ntampla sa va fie si casa si viata.
>    
>   Cati dintre dumneavoastra nu tolerati raul,
> sperand ca din el sa rasara si sa aveti tot binele
> din lume,
>    
>   Cati dintre dumneavoastra....,
>   
> Deja cunoasteti,
>    
>   Flubber    
> 
> 
>   __________________________________________________
> Do You Yahoo!?
> Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam
> protection around 
> http://mail.yahoo.com 
> 
>                          
> 
>  __________________________________________________
> Do You Yahoo!?
> Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam
> protection around 
> http://mail.yahoo.com 


__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

Raspunde prin e-mail lui