Pana nu e prea tarziu, hai sa cerem cetatenie luxemburgheza si sa fim nefericiti (ca ei) in tara la noi...
Vali <[EMAIL PROTECTED]> wrote: http://www.juridice.ro/b/STIRI-JURIDICE/Flux-Stiri-Juridice/gradul-de-fericire-la-romani.html Gradul de fericire la romani 01 Noiembrie 2007 Potrivit unui studiu realizat de Centrul de Analiza Strategica al guvernului Frantei reiese ca 9% dintre romani se declara foarte fericiti. Media europeana a acestui indicator este de 26%. Tara cu cel mai inalt "indice de fericire" este Irlanda: 46%. Conform studiului, cea mai importanta cauza a decalajului este saracia. In Romania pragul saraciei este de 61 de euro/luna, in timp ce, spre exemplu, in Franta el este de 797 euro/luna, iar in Luxemburg este de 1424 euro/luna. In ceea ce priveste increderea in ceilalti oameni, studiul conchide ca suspiciunea este foarte mare in tarile baltice, Slovaci, Polonia, Romania si Bulgaria. © 2004-2007 Juressa.NET ---------------------------- Vali "Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of greatness." (Carlo Goldoni) "When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace." (Jimi Hendrix) Aboneaza-te la ngo_list: o alternativa moderata (un pic) la [ngolist] Please consider the environment - do you really need to print this email? __________________________________________________ Do You Yahoo!? Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com

