Pana nu e prea tarziu, hai sa cerem cetatenie luxemburgheza si sa fim 
nefericiti (ca ei) in tara la noi...

Vali <[EMAIL PROTECTED]> wrote:            
http://www.juridice.ro/b/STIRI-JURIDICE/Flux-Stiri-Juridice/gradul-de-fericire-la-romani.html
    Gradul de fericire la romani  01 Noiembrie 2007
   
  Potrivit unui studiu realizat de Centrul de Analiza Strategica al guvernului 
Frantei reiese ca 9% dintre romani se declara foarte fericiti. Media europeana 
a acestui indicator este de 26%. Tara cu cel mai inalt "indice de fericire" 
este Irlanda: 46%.

Conform studiului, cea mai importanta cauza a decalajului este saracia. In 
Romania pragul saraciei este de 61 de euro/luna, in timp ce, spre exemplu, in 
Franta el este de 797 euro/luna, iar in Luxemburg este de 1424 euro/luna.

In ceea ce priveste increderea in ceilalti oameni, studiul conchide ca 
suspiciunea este foarte mare in tarile baltice, Slovaci, Polonia, Romania si 
Bulgaria.
   
  © 2004-2007 Juressa.NET

   
      ----------------------------
   
  Vali
    "Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of 
greatness." (Carlo Goldoni)
  "When the power of love overcomes the love of power, the world will know 
peace." (Jimi Hendrix)
  Aboneaza-te la ngo_list: o alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
    Please consider the environment - do you really need to print this email?




  

                         

 __________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

Raspunde prin e-mail lui