O solutie ar fi sa citeasca, ceea ce posteaza diaspora pe forumuri, cu referire 
la si despre viata in strainatate; Internetul faciliteaza asta.... fara a 
asista din tribune.
   
  Asta-mi intareste convingerea, ca ceea ce faceau administratorii "epocii de 
aur" cu omul nou era si este solutia dar, aplicata pe invers. 
   
  Tot la evolutie se ajunge, dar nu prin revolutie fie ea si culturala; Cu alte 
cuvinte mediul dezvolta personalitatea si este in strinsa interdependenta cu 
aceasta, ...am mai spus. Creati un mediu sanatos si veti avea oameni sanatosi 
si cand ma refer la mediu nu ma refer numai la natura si mediul inconjurator, 
   
  Caci o maimuta poate sa fie civilizata adica dresata cu biciul, dar deandata 
ce acesta dispare, maimuta devine mai agresiva, exacerbandu-si in plus si 
frustrarea ca o masura coercitiva asupra celor din jur.
   
  Si cum, conform legilor lui Darwin, maimutele, ne sunt stramosi, dragilor, nu 
va opuneti evolutiei, continuati sa evoluati prin cultura, prin cultura ramasa 
mostenire de la atatea si atatea generatii. Si poate nu ar fi rau sa-ncepeti de 
la ...Platon.
   
  Si poate nu ar fi rau sa incercati si asta:
   
  Ati suferit de frig atunci; Oferiti Caldura.
  Nu ati avut lumina; Oferiti Lumina.
  Nu ati avut ce manca; Impartiti celor ce nu au.
  Erati urati; Fiti frumosi si la suflet.
  Erati invidiati; Fiti altruisti.
  Nu ati avut; Faceti sa aiba si cei din jurul vostru.
  Atunci au murit cei apropriati voua; Renasteti si faceti sa renasca Iubirea 
pentru semeni, pentru care si cu care sau jertfit; 
   
  Si astfel va veti numi si veti fi crestini.
   
  Deja cunoasteti,
   
  Flubber
    
[EMAIL PROTECTED] wrote:
          Veniti si asistati la "fericirea" americana. S-ar putea realiza 
studii foarte interesante. 
Prof. Smaranda Livescu


**************************************
See what's new at http://www.aol.com 

                         

 __________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

Raspunde prin e-mail lui