--- In [email protected], "Sergiu Chirila" <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > In primul rand va salut si ma bucur mult ca v-am gasit pe aici. > Adevarul este ca necesitatea unui forum romanesc, atunci cand > locuiesti in afara, e al naibii de mare mai ales cand ai nevoie de > ajutor (si cine nu are) atunci cand incepi o noua etapa din viata ta > in alta tara. > > Nu vreau sa va plictisesc prea tare, vroiam doar sa va salut. > Ah, si inca ceva, am incercat sa gasesc la sectiunea "Database" o > lista cu medici romani din SUA. Din pacate nu am gasit. Exista cumva > aceste liste in alta parte si nu le-am vazut eu? > > Sa fie bine, > Sergiu > Salut, o lista a doctorilor romani din US nu stiu sa existe. Daca ar exista o societate a medicilor romani in US, cum exista in Anglia, atunci cred ca o asemenea lista s'ar face. Pana atunci, foloseste Google si poate gasesti cate o lista. Ca de ex. asta: http://www.romanianmall.com/m-medical.html, care e o lista de medici din NY. De asemenea, cred ca ambasada si consulatele au informatie mai buna despre asemenea liste, incearca sa vorbesti si cu ei. Oricum, eu nu sunt medic asa ca nu te pot ajuta prea mult. Cei de pe aceasta lista care lucreaza in domeniul medical poate ca te vor ajuta mai consistent.
Mihai

