novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:573439-Milu-i-Ranku-rok-od-45-minuta-da-prihvate-zahteve-20000-ljudi-na-demonstracijama-protiv-Djukanovica-VIDEO>
  

Krivokapić (ne) dolazi na pregovore o prelaznoj Vladi; 200 policajaca u kordonu 
ispred Skupštine CG (VIDEO)

 

https://youtu.be/-1Y2QaUxOQ4

 

Novosti online / Agencije

 

Demonstranti iz više gradova stižu u Podgoricu, gde u samom centru, na Trgu 
republike, u 19 časova počinje protest u organizaciji Demokratskog fronta.

Policija je sa graničnog prelaza Dobrakovo iz pravca Prijepolje i Brodarevo 
vratila jedan deo ljudi koji su krenuli na proteste DF-a, kazao je predsjednik 
OO NOVA-e Vukota Dulović.

Ranije danas policja je apelovala na demonstrante da protest prođe u miru. 
Takođe, koalicioni partner Đukanovićevog DPS, Krivokapićev SDP je u saopštenju 
predsedništva stranke istakao da sadašnju vladu smatra tehničkom i da je vreme 
za nove izbore u Crnog Gori.

22:13 - NALETEO AUTOM NA DEMONSTRANTE 

Prema informacijama sa društvenih mreža nepoznata osoba naletela je vozilom na 
grupu demonstranata. Povređenih, prema prvim informacijama, nema.

 

21:52 - KRIVOKAPIĆ: NEMA GOVORA O PRELAZNOJ VLADI 

Krivikapić je za Radio Antena M kazao da nema nikakvog pomena o prelaznoj 
Vladi. Bulatović je preko razglasa kazao prisutnima da mu je Krivokapić rekao 
da je spreman na razgovor, da će doći u Skupštinu i da je spreman da otvori 
dijalog o prelaznoj Vladi.

Poslanici se nalaze između kordona i ograde, gdje čekaju odluku o ulasku u 
Skupštinu. 

21:48 - BULATOVIĆ: KRIVOKAPIĆ MOŽDA IZLAZI IZ VLADAJUĆE KOALICIJE 

Funkcioner Demokratskog fronta Predrag Bulatović izjavio je večeras, obraćajući 
se učesnicima protesta u Podgorici, da postoji mogućnost da poslanike dela 
opozicije primi predsednik skupštine Ranko Krivokapić, koji bi im tom prilikom, 
kako tvrdi Bulatović, rekao da se povlači iz vladajuće koalicije.

Krivokapić koji je lider Socijaldemokratske partije Crne Gore (SDP), manje 
članice vladajuvhe koalicije, saopštio je ranije da je aktuelna vlada već 
praktično tehnička i da će njegova stranka podržavati Demokratsku partiju 
socijalista (DPS) samo po pitanju evropskih integracija, dok Crna Gora ne 
dobije poziv u NATO.

21:46 - 200 POLICAJACA U KORDONU ISPRED SKUPŠTINE 

Ispred Skupštine je trenutno jako obezbeđenje - ekipe sa terena javljaju da su 
policajci raspoređeni u tri reda i da ih je oko 200. 

Poslanici zahtevaju da uđu u Skupštinu i tvrde da narod neće ulaziti u zgradu.

“Idite da tražite ubice Duška Jovanovića, a poslanike pustite u Skupštinu,” 
glasi nova poruka upućena policiji sa razglasa.

21:10 - KRIVOKAPIĆ: DOLAZIM U SKUPŠTINU NA PREGOVORE O PRELAZNOJ VLADI 

Predsjednik Skupštine, Ranko Krivokapić, rekao je da će doći u Skupštinu i da 
je spreman da otvori dijalog o prelaznoj Vladi.

20:52 - POLICIJA BLOKIRA ULAZ POSLANICIMA U SKUPŠTINU 

Policija ne dozvoljava narodnim poslanicima da uđu na svoja radna mesta, a 
narod okupljen oko Skupštine peva "Bacite štitove!"

20:27 - "UHAPSILI" SU I BAGER 

Odbornik DF u SO Berane Velimir Bato Đurišić pokušao je da na protest 
"otputuje" velikim bagerom, što je trebalo da bude odgovor na represiju 
policije protiv mirnih demonstranata pre nedelju dana. Međutim, tridesetak 
policajaca presrelo je Đurišića, konstatovali su da je bager tehnički 
neispravan i isključili ga iz saobraćaja.

- Džabe represija, džabe pritisci. Narod niko neće pobediti. Crna Gora će 
uskoro biti slobodna - kazao je Đurišić, koji se pročuo kada je na poslednjim 
lokalnim izborima u Beranama sa grupom mladića upadao u mini štabove DPS i od 
njihovih aktivista otimao spiskove sa imenima ljudi kojima je isplaćen novac 
pred glasanje i tako prekidao kupovinu glasača u korist Đukanovićeve partije 
koja je tada svrgnuta sa vlasti u Beranama. (V.K. i M.S.)

20:08 - BOŠNjAK: DIKTATOR JE GOTOV 

Branka Bošnjak je rekla da je “diktator gotov”.

Jelisava Kalezić poručila je da su demonstranti noćas ustavobranitelji i 
branioci demokratije.

Pozvala je policiju da čuva građane i hapsi one koji su maskirani i prave 
incidente.

Hazbija Kalač je pozvao da u Crnoj Gori više nilad ne bude režima kao što je 
ovaj. On je rekao da režim vlada podjelama i pozvao građane da zajednicki 
odgovore na pritisak vlasti.

Ispunjen je plato od Predsedništva do raskrsnice sa Ulicom Slobode.

Prema procenama novinara, na protestu je prisutni između 5-8.000 ljudi.

19:53 - MILU I RANKU ROK OD 45 MINUTA DA PRIHVATE ZAHTEVE 

Poslanici su stigli ispred Skupštine predvodeći kolonu, koja se proteže skroz 
do Trga i dalje.

Kod Skupštine nisu primećena oklopna vozila, ali se nalaze snage policije u 
punoj opremi.Novinar i lider Pokreta za neutralnost Marko Milačić rekao je da 
se ovo pretvorilo u iskru svenarodnog otpora. 

“Nasilje nad demonstrantima pokrenulo je revolt”, kazao je.

“U Crnoj Gori postoji samo podela na slobodne građane i uzurpatore”.

“Ako udare na nas policajci i provokatori treba da stojimo zajedno. Ništa nam 
ne mogu”, dodao je.

Milan Knežević rekao je da niko nema “opravdanje za odsustvo sa sastanka sa 
istorijom”.

On je rekao da će govori trajati 45 minuta i poručio Ranku Krivokapiću i Milu 
Đukanoviću da do tad odgovore na mirne i demokratske zahteve.

Oni traže da prihvate firmiranje prelazne vlade i implemenaciju izbornog 
zakonodavstva.

19:52 - OBEZBEĐENjE ODVAJALO POLICIJU I DEMONSTRANTE 

Živi zid od 15 demonstanata stajao je na uglu Ulice Slobode i Karađorđeve i 
odvajao demonstrane koji tuda prolaze od policije. Oni su štitili policiju i 
čekali dok svi učesnici protesta nisu prošli prema Skupštini.

19:24 - PROTESTNA KOLONA KRENULA, PREDVODE JE MILIĆ I BULATOVIĆ 

Na čelu kolone koja je krenula iz Ulice Slobode ka Bulevaru Svetog Petra 
Cetinjskog se, jedan pored drugog, nalaze Srđan Milić i Predrag Bulatović.

Iz Uprave policije procjenjuju da je na početku protesta, u 19.00 sati, na Trgu 
repulike bilo oko 4.500 ljudi.

Iz tabora opozicije kažu da ima 20.000 ljudi. Masa skandira "Milo lopove"

19:20 - ORGANIZATORI POZIVAJU NA ŠETNjU ULICOM SLOBODE 

Organizatori pozivaju na mirnu i dostojanstvenu šetnju ka Skupštini "ulicom 
Slobode ka slobodi".

Milun Zogović iz DNP-a pozvao one koji imaju fantomke na glavi da ih skinu.

Sa bine su pozvali Aleksu Bečića, lidera Demokratske Crne Gore, lidera URA 
Žarka Rakčevića i Demosa Miodraga Lekića da se pridruže demonstrantima. 

Veliki aplauz za grupu Alternativa iz Nikšića, koji su izašli na binu.

“25 godina. Dosta je”, poručeno je sa bine.

“Večeras neće moći da vas prebroje. Ovo ovdje je Crna Gora”.

19:06 - POLICIJA: OKUPLjENO VIŠE OD 2.000 LjUDI, PRIMEĆEN DRON 

Organizatori traže da se oslobodi Ulica Slobode prema hotelu Hilton, jer bi tom 
putanjom trebalo da kreće kolona.

Iznad Trga primijećen je dron.

Na protest su upravo stigli poslanici Demokrata.

Članovi Pokreta za promjene su ispred centrale PzP i uskoro kreću prema Trgu 
republike, objavljeno je na Tnjitteru i Facebook stranici te partije.

 

18:56 - KAMENOVANA AMBASADA ALBANIJE 

Nekoliko kamenica bačeno je ka Ambasadi Albanije prilikom prolaska grupe 
Nikšićana, koja se uputila na protest Demokratskog fronta, saopšteno je na 
Tviter nalogu Vlade. Kako se navodi, nema lomova, samo dva manja ošećenja na 
fasadi. 

Demonstrati se okupljaju na Trgu Republike, gde u 19 sati treba da počne 
protest. 

18:37 - IZ PLjEVALjA, BIJELOG POLjA, ULCINjA I NOVOG KRENULI NA PROTEST 

Iz Pljevalja se na proteste u Podgoricu uputilo nekoliko stotina građana sa 80 
vozila, tvrde u Organizacionom odboru protesta.

Ispred zgrade Opštine u 13 sati organizovano je krenulo dvadesetak vozila, dok 
su ostali kako tvrdi Nikola Rovčanin iz DF samoinicijativno uputili put 
Podgorice gdje će prisustvovati protestnom skupu pod sloganom "Sloboda ili 
ništa".

Iz Bijelog Polja građani krenuli automobilima, kombijima, autobusom, vozom

Na proteste je danas oko 14 i 30 sa Autobuske stanice krenulo i 40-ak 
Hercegnovljana u dva autobusa.

Demonstranti iz Ulcinja uputili su se u Podgoricu privatnim automobilima, kazao 
je za "Vijesti" funkcioner DF-a Milan Rolović.

18:31 - KOLAŠIN I BERANE: VELIKI BROJ KRENUO ZA PODGORICU 

Prema podacima koje imaju u DF-u, između 200 i 250 Kolašinki i Kolašinaca 
učestvovaće na protestima u Podgorici. 

Kako je kazao prvi čovek tog političkog saveza u Kolašinu, Aleksandar Dožić, 
interesovanje za učešće na protestima je iznenadilo i organizatore.

Organizacioni odbor Demokratskog fronta saopštio je da je na protest u 
Podgorici iz Berana krenulo nekoliko stotina građana.

Prevoz za Podgoricu bio je organizovan, a Beranci su počeli da se okupljaju 
nešto prije 13 časova.

 

18:10 - BARANI POŠLI NA PROTEST 

Građani i simpatizeri DF iz Bara pošli su danas popodne organizovano u koloni 
na protest u Podgoricu sa platoa ispred sportske sale. 

Mirza Kurgaš, učesnik i prethodnih protesta, rekao je “Vijestima” da ide da 
pokaže “da ovo nije samo protest četnika i velikosrba koji sada smetaju ovoj 
vlasti, a nisu im smetali kada su bili zajedno pre 25 godina”. 

“Ovo je protest svih građana koje ovaj korumpirani režim 25 godina pljačka i 
vara. Bio sam prošle nedelje takođe na protestu u Podgorici i vidio da je ovo 
postao opštegrađanski pokret za oslobođenje od ove vlasti,” rekao je Kurgaš.

17:59 - NIKŠIĆ: STOTINE AUTOMOBILA I DVADESETAK AUTOBUSA 

Nekoliko stotina automobila i dvadesetak autobusa, formirajući kolonu ispred 
tunela Budoš i noseći stranačke i crnogorske zastave, krenuli su organizovano 
na protest.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/05f901d10e9a%24d9848c30%248c8da490%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to