Borislav Stefanović: Trebalo je da Pajtić podnese ostavku

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke u Skupštini Srbije Borislav Stefanović 
rekao je da lider demokrata Bojan Pajtić treba da podnese ostavku na mesto 
premijera vojvođanske vlade, jer bi to bilo bolje za celu opoziciju i ceo DS.

 

"Sada je za to ipak kasno. To sam mu i rekao. Mnogo je lakše napadati takvu 
opoziciju s pozicije vlasti", ocenio je Stefanović za "Kurir". On je naveo i da 
se sigurno neće priključiti onima koji su se u jednom trenutku otcepili od DS-a.

"Hoću da pokušam, dokle god ima milimetar prostora, da ostanem u DS-u... Boriću 
se dokle god ima mikrometar prostora, zato što je DS meni mnogo dao, kao i ja 
njemu. To je fer. Pokušaću, ako to ima smisla. Ako nema smisla, onda ću 
razmisliti šta dalje. Ne zanima me preuzimanje mesta Bojana Pajtića. Ali, ako 
bi se to ikad desilo, to ne bi bio DS kakav je danas", rekao je Stefanović. 
"Ukoliko bi oni prihvatili moj program, morali bi biti svesni da svi treba da 
podnesu ostavke u stranci, uključujući i mene", istakao je on.

Na pitanje da li mu je palo na pamet da napravi partiju s Brankom Ružićem, 
Stefanović je odgovorio da je potrebno praviti što širi opozicioni front, ali 
na programskim osnovama. "Branko Ružić je budućnost SPS. Verovatno će doći na 
čelo te partije onog trenutka kad ona ode u opoziciju. On je čovek koji će doći 
posle Dačića. Objaviću jedan dokument koji će služiti da se oko njega okupe svi 
oni iz različitih partija, osim lidera. Dokument nosi naziv "Srbija posle 
Vučića", kaže Stefanović.

On je rekao i da nema članova SNS-a koji su mu politički prihvatljivi, jer je 
"cela stranka napravljena na golom interesu" i predstavlja "sistem u kojem je 
na delu autokratija". S druge strane, Stefanović kaže da bi pravio dogovor s 
Borisom Tadićem i da bi pre pravio vladu s njim nego sa SPS ili nekim drugima. 
"Svaki dan se borim protiv vlasti, neprekidno. I onda mi je smešno i tužno kad 
neki ljudi iz DS pričaju da sam ja Vučićev trojanski konj, da je to projekat 
vlasti. I to je sramota", dodao je Stefanović.

http://www.021.rs/Info/Srbija/Borislav-Stefanovic-Trebalo-je-da-Pajtic-podnese-ostavku.html

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00bf01d10f26%2495b97bf0%24c12c73d0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to