Срби у Шведској позвали премијера те земље да не подржи Шиптаре са КиМ у УНЕСКО 

четвртак, 05. новембар 2015. | КМ Новине  
<http://www.kmnovine.com/2015/11/human-voice.html#comment-form> 0 

Срби који живе у Шведској, окупљени у НВО "Хјуман воис" (”Human Voice”), 
поводом разматрања пријема шиптарских сепаратиста у УНЕСКО, послали су писмо 
које потписује Никола Јанић, председник ове организације.

        

Шведски војници на КиМ / Фото: КМ Новине

Писмо које је прекјуче послато премијеру краљевине Шведске и министрима владе 
такође је послато и испред Савеза Српске омладине у Шведској, након 
усаглашавања са председницом организације младих Срба, Јованом Шкундрић - 
Петрушински. 

 

Шведска дуги низ година даје милијарде за Косово. Значајан део тог новца био је 
намењен стварању услова заједничком животу свих народа. Примарно за њихову 
сигурност и поштовање људских права, са фокусом на Србе које прогањају, 
пребијају, каменују, понижавају, а није реткост ни да их нападају ножевима и 
убијају.


У следећим редовима можете то писмо прочитати у целини.

"Упркос оваквој свакидашњици Шведска је подржала да се у УН гласа о пријему 
Косова у УНЕСКО, тело УН-а за образовање, науку и културу. То значи да би 
српске светиње, гробља, цркве и храмове, у будућности штитила власт косовских 
Албанаца која није могла, а донекле ни желела, да заштити Србе и њихову 
културну баштину, чак ни у присуству КФОР-а. Гробови српских родитеља, деце и 
других рођака, уништавају се а албанци константно спречавају Србе да посете 
гробове својих најдражих.


Млади Срби апелују на вас да се ангажујете да Шведска не гласа за пријем Косова 
у чланство УНЕСКО-а. Да не гласа за нестанак српског културног наслеђа, које би 
било уништено (као што је ИД урадила са Палмиром у Сирији) и пријемом Косова у 
УНЕСКО постало "косовско" а постепено се транформисало само у албанско.

 


 <http://www.koreni.rs/wp-content/uploads/2014/03/Nikola-Janic.jpg> 


Никола Јанић

Документација коју смо вам послали у поштанској пошиљци, штампане брошуре, 
стотине фотографија, као и видео записе, само су микроскопски део бескрајних 
доказа о томе што се на Косову догађало дуги низ година, трагична реалност и 
истина коју многи не желе да виде. 


Али међу нама, шведским-Србима, постоји ипак мала нада да Шведска пре гласања у 
УН о пријему Косова у чланство УНЕСКО, може да промени свој став и да ће ипак 
гласати са људском и државном одроворношћу. 


Испред НВО "Хјуман воис" и Савеза српске омладине"

Срдачан поздрав уз дужно поштовање,
Никола Јанић

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008a01d1177a%241c02f5a0%245408e0e0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to