Срби у Шведској позвали премијера те земље да не подржи Шиптаре са КиМ у УНЕСКО
четвртак, 05. новембар 2015. | КМ Новине <http://www.kmnovine.com/2015/11/human-voice.html#comment-form> 0 Срби који живе у Шведској, окупљени у НВО "Хјуман воис" (”Human Voice”), поводом разматрања пријема шиптарских сепаратиста у УНЕСКО, послали су писмо које потписује Никола Јанић, председник ове организације. Шведски војници на КиМ / Фото: КМ Новине Писмо које је прекјуче послато премијеру краљевине Шведске и министрима владе такође је послато и испред Савеза Српске омладине у Шведској, након усаглашавања са председницом организације младих Срба, Јованом Шкундрић - Петрушински. Шведска дуги низ година даје милијарде за Косово. Значајан део тог новца био је намењен стварању услова заједничком животу свих народа. Примарно за њихову сигурност и поштовање људских права, са фокусом на Србе које прогањају, пребијају, каменују, понижавају, а није реткост ни да их нападају ножевима и убијају. У следећим редовима можете то писмо прочитати у целини. "Упркос оваквој свакидашњици Шведска је подржала да се у УН гласа о пријему Косова у УНЕСКО, тело УН-а за образовање, науку и културу. То значи да би српске светиње, гробља, цркве и храмове, у будућности штитила власт косовских Албанаца која није могла, а донекле ни желела, да заштити Србе и њихову културну баштину, чак ни у присуству КФОР-а. Гробови српских родитеља, деце и других рођака, уништавају се а албанци константно спречавају Србе да посете гробове својих најдражих. Млади Срби апелују на вас да се ангажујете да Шведска не гласа за пријем Косова у чланство УНЕСКО-а. Да не гласа за нестанак српског културног наслеђа, које би било уништено (као што је ИД урадила са Палмиром у Сирији) и пријемом Косова у УНЕСКО постало "косовско" а постепено се транформисало само у албанско. <http://www.koreni.rs/wp-content/uploads/2014/03/Nikola-Janic.jpg> Никола Јанић Документација коју смо вам послали у поштанској пошиљци, штампане брошуре, стотине фотографија, као и видео записе, само су микроскопски део бескрајних доказа о томе што се на Косову догађало дуги низ година, трагична реалност и истина коју многи не желе да виде. Али међу нама, шведским-Србима, постоји ипак мала нада да Шведска пре гласања у УН о пријему Косова у чланство УНЕСКО, може да промени свој став и да ће ипак гласати са људском и државном одроворношћу. Испред НВО "Хјуман воис" и Савеза српске омладине" Срдачан поздрав уз дужно поштовање, Никола Јанић -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/008a01d1177a%241c02f5a0%245408e0e0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
