ruskarec 
<http://ruskarec.ru/news/2015/11/04/ambasador-srbija-ne-vidi-stranu-umeshanost-u-protestima-u-crnoj-gori_537115>
 .ru 

Терзић: Србија не види страну умешаност у протестима у Црној Гори

Руска реч

 

Протести у Црној Гори су изазвани унутрашњим разлозима, изјавио је амбасадор 
Србије у Москви Славенко Терзић, истакавши да не види у њима никакву страну 
умешаност.

У Црној Гори, која је прогласила независност 2006. године и очекује од НАТО-а 
позив за чланство до краја ове године, у октобру су одржане демонстрације. Међу 
захтевима демонстраната су оставка владе и одустајање од курса интеграције у 
НАТО. Последње демонстрације су одржане у суботу и завршиле су се растеривањем 
активиста, против којих је полиција применила сузавац и друга специјална 
средства.

„Што се тиче протеста у Црној Гори, ја тамо не видим никакву страну умешаност. 
То су унутрашњи протести, израз социјалног, економског и политичког 
незадовољства грађана Црне Горе. Мени се чини да су узори незадовољства 
унутрашњи”, изјавио је српски дипломата на прес-конференцији,  
<http://ria.ru/world/20151103/1312953852.html> преноси РИА „Новости” 
<http://ria.ru/world/20151103/1312953852.html> .

Према његовим речима, „сасвим је очигледно да је већина грађана Црне Горе 
против уласка земље у НАТО”.

У вези са овим догађајима премијер Мило Ђукановић је у различитим интервјуима 
дао неколико изјава о умешаности српских националиста и Русије у опозиционе 
протесте ради спречавања уласка земље у НАТО. Притом премијер није навео 
никакав аргумент који би поткрепио ове тврдње.

Раније је Министарство спољних послова саопштило да „ниједну конкретну чињеницу 
наводне руске умешаности у социјалну напетост у Црној Гори Ђукановић није навео 
и није могао да наведе, зато што такве чињенице не постоје”. Прес-секретар 
председника РФ Дмитриј Песков је изјавио да су саопштења о учешћу Русије у 
протестимау Црној Гори „веома необична” и вазана за политику „демонизације” 
руске стране. 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009901d1177b%245e3123b0%241a936b10%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to