novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:575312-Dragomir-Antonic-Nema-predaje>
  

Dragomir Antonić: Nema predaje

05. novembar 2015. 13:19 | 

Komentara:  <http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/> 5 

 

Kad god se počne borba voditi, daće rezultat. Mora se biti uporan, trpeljiv i 
od borbe za državu Srbiju, za Kosovo i Metohiju stvoriti državni zadatak

Mnogi će reći - kasno je! Trebalo je početi ranije. U pravu su. Borba za Kosovo 
i Metohiju morala se voditi ranije. Tačnije: oduvek! Život jeste borba 
neprestana, pevao je vladika Petar Petrović Njegoš. Da li zbog toga što se 
zakasnilo valja odustati? Nikako. Početi danas je bolje, nego početi sutra. Kad 
god se počne borba voditi, daće rezultat. Mora se biti uporan, trpeljiv i od 
borbe za državu Srbiju, za Kosovo i Metohiju stvoriti državni zadatak. O Kosovu 
i Metohiji, o pravoslavlju, duhovnosti, istoriji, tradiciji, nasleđu mora se u 
školama učiti, govoriti, boriti svuda i na svakom mestu. Nasleđe se ne 
zaboravlja.

Mi obični šaljemo pisma prijateljima u inostranstvu i potpisujemo peticije koje 
kažu NE Kosovo u Unesko. Predsednik države je poslao pisma svim predsednicima 
država koje su članovi Uneska. Tako bi morali postupiti svi predsednici: od 
plivačkog saveza, olimpijskog komiteta, fudbalskog saveza, novinarskih 
udruženja do strukovnih udruženja ljubitelja pasa, nevladinih organizacija i 
golubara. Zaštitnik građana bi trebalo da pozove ili uputi pismo svom kolegi, 
zaštitniku građana u Americi, Engleskoj, Nemačkoj i zamoli ih da utiču na svoje 
vlade da ne glasaju za prijem Kosovova u Unesko. Zašto se predsednici tih 
organizacija obrate javnosti samo kad im se smanji budžet ili nešto njima 
treba? Mogu li i oni pomoći sopstvenoj državi kad joj je pomoć potrebna? 
Moraju, to je njihova obaveza. Vlast je mogla više da učini u zaštitu državnih 
interesa. Mogla je da zakupi bilborde u Beogradu i drugim gradovima Srbije i da 
na njima prikazuje film o uništavanju srpske baštine. Mogla je da zakupi 
bilborde u evropskim i svetskim prestonicama i da na njima prikazuje isti film. 
Kad se hoće uvek se nešto može učiniti. Pitanje je: da li mi stvarno želimo 
nešto da učinimo ili samo pravimo predstavu kojom ćemo zaseniti prostotu.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/001401d11806%2436f4d360%24a4de7a20%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to