politika.rs 
<http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Vucic-Pokusacemo-da-pomognemo-Tanjugu-ali.lt.html>
  

Vučić: Pokušaćemo da pomognemo Tanjugu, ali…

 

http://www.politika.rs

 

On je poručio onima koji mu drže pridike da ako toliko vole Tanjug „neka 
plate”: Uzmi pa plati, dođi pa plati, a nemoj sutradan da mi tražiš veće plate 
i penzije. E, pa ne može da ima za sve - rekao je premijer 

BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će dati sve od 
sebe i pokušati da pomogne da ljudi iz novinske agencije Tanjug nastave da rade 
svoj posao na neki način, ali da ne može da se krši zakon koji je predvideo da 
država izađe iz medija.

Vučić je novinarima u Beogradu rekao da mu je stalo do Tanjuga i da će država 
pomoći i naći način da pomogne toj medijskoj kući koja je „brend nejm” i 
„veliko ime”.

„Makar država sa svojim objektom i opremom koju ima unutra, neka dođe neko 
drugi privatno da tu radi. Da nekom privatniku olakšamo, da nađemo način, da 
nađemo modus zbog brend nejma i zbog ljudi koji tamo rade. Sit sam političkih 
pridika i tog najgoreg licemerja”, naveo je on.

Vučić je poručio onima koji mu drže pridike da ako toliko vole Tanjug „neka 
plate”.

„Dođi pa plati, uzmi pa plati...Što mi držite pridike po tom pitanju. Uzmi pa 
plati, dođi pa plati, a nemoj sutradan da mi tražiš veće plate i penzije, a 
onda kad ti kažem morao sam da platim Tanjug, pa RTS, onda ćeš da mi kažeš mora 
da ima i za to i za to. E, pa ne može da ima za sve”, dodao je on.

Prema njegovim rečima, problem je licemerje koje vlada u Srbiji.

„To je licemerje svih nas zajedno. Zato što jedan dan pričamo - što nam ne date 
veće plate, a drugi dan, plati za Tanjug, za RTS i za sve drugo što treba”, 
kazao je Vučić.

On je rekao da se u slučaju Tanjuga nije mešao zbog sebe i zbog onoga što je 
bilo prisutno u javnosti od 1998. godine, od Zakona o informisanju. Vučić je 
tada bio ministar informisanja.

Komentarišući napise u medijima da je Vučić ugasio Tanjug, premijer je rekao da 
je jedini bio protiv toga upravo „zbog brend nejma, a ne zbog socijalističkog 
samoupravljanja”.

On je zamolio da ga novinari ne pitaju oko tehničkih detalja u vezi sa Tanjugom 
jer to rešavaju pravnici.

Odlukom Vlade, Tanjug je prestao da radi 31. oktobra, nakon neuspešne 
privatizacije. Zakonom o informisanju predviđeno je da država izađe iz 
vlasništva u medijima, a privatizacija Tanjuga nije uspela jer nije bilo 
zainteresovanih u dva pokušaja prodaje.(Beta)

---------------------------

Podrška evropskih agencija Tanjugu

BEOGRAD – Novinska agencija Tanjug je proteklih dana dobila podršku brojnih 
stranih i domaćih medija.

Direktorka Hine Branka Gabrijela Valentić izjavila je da će u Londonu biti 
održati sastanak Evropskog udruženja novinskih agencija (EANA) na kojem će se 
razgovarati o budućnosti Tanjuga i važnosti državnih novinskih agencija.

„Na sastanku ćemo sugerisati srpskoj vladi da povuče pametne poteze i ne gasi 
kvalitetnu agenciju s dugom tradicijom, te ponudi jamstva za Tanjugov 
opstanak”, rekla je Valentić, koja je članica odbora EANA za hrvatski T portal.

Ona je izrazila nadu da će vlada Srbije pronaći povoljno rešenje, a kolegama iz 
Tanjuga je poručila da „još nije sve izgubljeno”.

Direktor odseka u AFP Čalin Neaksu izrazio je žaljenje zbog događaja u vezi 
Tanjuga.

„Pre svega, dozvolite mi da Vam kažem koliko je nama u AFP žao zbog svega što 
se dešava uTanjugu”, preneo je on u pismu direktorki Tanjuga, uz napomenu da 
francuska agencija želi da napravi opširniji tekst o istoriji i značaju Tanjuga.

Podršku Tanjugu izrazile su i kolege iz portugalske agencije Lusa, izrazivši 
„nadu da će ovo biti samo faza i da će se situacija promeniti”.(Tanjug)

objavljeno: 6.11.2015.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/000b01d118a0%242559ef60%24700dce20%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to