nezavisne.com 
<http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Vucic-Odgovorno-prema-RS-ali-i-RS-mora-tako-prema-Srbiji/334974>
  

Vučić: Odgovorno prema RS, ali i RS mora tako prema Srbiji

 

Agencije

 

BEOGRAD - Premijer Srbije Alejsandar Vučić izjavio je da Srbija mora odgovorno 
da se ponaša prema svima, pa i Republici Srpskoj, ali i da RS treba odgovorno 
da se ponaša prema Srbiji.

"Nikada dok sam predsednik vlade bez obzira na to ko je šta rekao, nijednu reč 
neću reći protiv bilo koga iz Republike Srpske. Mislim da tako Srbija mora 
odgovorno da se ponaša i verujem da bi tako RS prema Srbiji trebalo da se 
ponaša", rekao je Vučić.

On je tako odgovorio na pitanje kako komentariše navode medija da mu je 
predsjednik RS Milorad Dodik poručio da u BiH razgovara sa pogrešnim ljudima.

Osim toga, premijer je naveo da ne očekuje da će Evropska unija vršiti pritisak 
na Prištinu zbog blokiranja formiranja Zajednice srpskih opština, poručivši da 
je Srbija sve ispunila iz Briselskog sporazuma.

"Držali smo se svih tačaka. Ostale su nam još neke sitnice da ispunimo, ako se 
ne varam, vezano za implementaciju pravosudnih sporazuma. Sve ostalo je Srbija 
ispunila", rekao je Vučić, istakavši da se niko "ne sekira" zbog ZSO za čije 
formiranje je odgovorna Priština.

Na pitanje hoće li posjeta komesara za proširenje Johanesa Hana Prištini pomoći 
u ovom pitanju, Vučić je odgovorio:

"Pitajte Hana i Prištinu. Znam da samo da su njima dali sporazum o SSP, da nisu 
pitali da li su ispunili samo jedan uslov i stvar koji su imali kao uslov prema 
Beogradu".

Govoreći o izbegličkoj krizi Vučić je rekao da Srbija pokušava da nađe način za 
smještaj izbjeglica u predstojećem periodu i poručio da to za Srbije nije i 
neće biti nikakv problem.

"Ne mislim da je to težak posao i bilo kakv problem. Naša je dužnost da 
pomognemo normalnim i dobrim ljudima, ako možemo, a ako ne možemo - bolje je da 
ćutimo i ne pokazujemo svoje mnogo lošije lice", istakao je Vučić.

Kako kaže, u razgovoru sa predstavnicima EU često naiđe na čuđenje kako će 
Srbija da riješi probem sa izbjeglicama, ali da naša zemlja s tim nema nikakvu 
muku.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove 
redakcije Nezavisnih novina.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/007001d118a9%245f9e6210%241edb2630%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to