nspm <http://www.nspm.rs/hronika/islamska-drzava-odgovorna-za-sirenje-smrtonosne-bakterije.html> .rs
Б92: "Исламска држава“ одговорна за ширење смртоносне бактерије Б92 петак, 04. децембар 2015. Џихадисти Исламске државе одговорни су за ширење опасне бактерије која изједа људско месо на подручју Сирије, саопштио је курдски Црвени полумесец. Према подацима хуманитарних организација, у Сирији је у последњих 12 месеци забележено више од 500 случајева лишманијске болести. "Као резултат ужасних недела ИД-а, укључујући убијање недужних људи и остављање њихових тела по улицама, дошло је до убрзаног ширења лишманијазе", изјавио је представник курдског Црвеног полумесеца Дилкаш Иса, а пренео британски лист "Дејли мејл". Један курдски борац изјавио је: "Нисмо знали за ову смртоносну болест пре рата. Боримо се већ готово четири године, а ова болест се појавила на подручјима Тал Хамиса, Хона и Коса, који су сви захваћени сукобом". Светска здравствена организација (СЗО) већ дуже време упозорава на катастрофалну хуманитарну ситуацију у Сирији, где је помоћ потребна за више од 13 милиона људи. "Упркос нашим напорима, четири године рата узроковале су назадовање здравственог система и појаву различитих болести, па се тако у суседном Ираку развила и епидемија колере", упозорио је СЗО. Према подацима СЗО, у Сирији је од почетка рата делимично или потпуно уништено 58 одсто јавних болница. (Б92) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00de01d12ea8%2403ef4190%240bcdc4b0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
