Драгомир Анђелковић: Да ли смо ми Срби нормални? inShare <http://www.vidovdan.org/media/k2/items/cache/3f80c0688c5602a2e56b27652075fd3f_XL.jpg> Дочекали смо прилику да будемо домаћин, у глобалним размерама важног догађаја, а користимо га да пошаљемо о себи мазохистичку поруку. Када се уђе у главну салу у којој се у Београду одржава Самит ОЕБС-а, прво се види ка улазу окренута велика фотографија бившег југословенског диктатора Тита. Организатори скупа кажу: он је део историје. Шта год неко мислио о њему, Тито је имао велику улогу на оснивачком самиту КЕБС-а, претече ОЕБС-а, а поменута фотографија је из те 1975. године. Слаб је то аргумент. Стаљин је имао још већу улогу у оснивању ОУН. Ипак, Руси нигде, на начин како што то раде наши званичници, не истичу његову фотографије. И то поред тога што, ако ту двојцу аутократа упоредимо, модерна Русија има много више разлога да се и у позитивном светлу сети Стаљина! Он је починио многе злочине, али има и огромну заслугу за совјетску победу у Другом светском рату. Иза њега су остала страшна (не)дела али и моћнија него икада, суштински, руска империја. Како је један велики историчар, иначе критички настројен према Стаљину, признао: „Преузео је Русију са дрвеним плугом, а оставио ју је са атомским реактором“. А шта је нама Тито оставио? Две вештачке нације створене на српски рачун (Црногорце и Муслимане). Принудну асимилацију Срба католика у Дубровнику и Далмацији и православних Срба на северозападу Македоније. Накарадне републичке границе. Приде свему томе и распарчану Србију на три дела, што је кулминирало усвајањем Устава из 1974. године. Нама је, да парафразирам једну познату комунистичку песму, наша борба дала да имамо Тита за маршала, а он је српском народу за 40 година направио више штете, него Турци за 400. Сада тај човек симболички представља Србију на београдском самиту ОЕБС-а. Да ли они који су такву одлуку донели знају шта раде? Ко да искрено верује да Србија брани Косово када онај, који је Косово отео од Србије и дао Албанцима, посредно дочекује светску политичку елиту у Београду? www,vidovdan.org <http://vidovdan.org> __._,_.___ _____ <http://y.analytics.yahoo.com/fpc.pl?ywarid=515FB27823A7407E&a=10001310322279&js=no&resp=img> __,_._,___ -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01f101d12f0d%24bf0b1570%243d214050%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
