Драгомир Анђелковић: Да ли смо ми Срби нормални?


 

 

inShare

 
<http://www.vidovdan.org/media/k2/items/cache/3f80c0688c5602a2e56b27652075fd3f_XL.jpg>
 

Дочекали смо прилику да будемо домаћин, у глобалним размерама важног догађаја, 
а користимо га да пошаљемо о себи мазохистичку поруку. Када се уђе у главну 
салу у којој се у Београду одржава Самит ОЕБС-а, прво се види ка улазу окренута 
велика фотографија бившег југословенског диктатора Тита.

Организатори скупа кажу: он је део историје. Шта год неко мислио о њему, Тито 
је имао велику улогу на оснивачком самиту КЕБС-а, претече ОЕБС-а, а поменута 
фотографија је из те 1975. године. Слаб је то аргумент. Стаљин је имао још већу 
улогу у оснивању ОУН. Ипак, Руси нигде, на начин како што то раде наши 
званичници, не истичу његову фотографије. И то поред тога што, ако ту двојцу 
аутократа упоредимо, модерна Русија има много више разлога да се и у позитивном 
светлу сети Стаљина!

Он је починио многе злочине, али има и огромну заслугу за совјетску победу у 
Другом светском рату. Иза њега су остала страшна (не)дела али и моћнија него 
икада, суштински, руска империја. Како је један велики историчар, иначе 
критички настројен према Стаљину, признао: „Преузео је Русију са дрвеним 
плугом, а оставио ју је са атомским реактором“.

А шта је нама Тито оставио? Две вештачке нације створене на српски рачун 
(Црногорце и Муслимане). Принудну асимилацију Срба католика у Дубровнику и 
Далмацији и православних Срба на северозападу Македоније. Накарадне републичке 
границе. Приде свему томе и распарчану Србију на три дела, што је кулминирало 
усвајањем Устава из 1974. године. Нама је, да парафразирам једну познату 
комунистичку песму, наша борба дала да имамо Тита за маршала, а он је српском 
народу за 40 година направио више штете, него Турци за 400.

Сада тај човек симболички представља Србију на београдском самиту ОЕБС-а. Да ли 
они који су такву одлуку донели знају шта раде? Ко да искрено верује да Србија 
брани Косово када онај, који је Косово отео од Србије и дао Албанцима, посредно 
дочекује светску политичку елиту у Београду? 

www,vidovdan.org <http://vidovdan.org> 

__._,_.___

  _____  


  
<http://y.analytics.yahoo.com/fpc.pl?ywarid=515FB27823A7407E&a=10001310322279&js=no&resp=img>
 

__,_._,___

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01f101d12f0d%24bf0b1570%243d214050%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to