politika <http://www.politika.rs/scc/clanak/376408/Telekom-prodaju-ispod-ruke-za-1-1- 5-evra-po-akciji> .rs
„Телеком” продају испод руке за 1–1,5 евра по акцији Јована Рабреновић Код нас постоји својеврстан апсурд да грађани имају имовину, а да њоме не могу да располажу, што је, на пример, случај с акцијама „Телекома Србија”, које су бесплатно добили још 2012. године. Пошто је берза једино место где може легално да се тргује, а власнички папири овог националног телекомуникационог оператера још нису, како се то стручно каже, изнети на тржиште капитала, берзанске трговине овим папирима званично нема. Али зато има ван берзе. Куповину и продају заменио је уговор о поклону, што је заправо фиктивни правни посао, јер није реч о даривању које не подразумева накнаду, већ о класичној купопродаји с новчаном накнадом. ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И <http://webshop.politika.rs/> ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00b301d2a003%2412f50800%2438df1800%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
