politika
<http://www.politika.rs/scc/clanak/376408/Telekom-prodaju-ispod-ruke-za-1-1-
5-evra-po-akciji> .rs 


„Телеком” продају испод руке за 1–1,5 евра по акцији


Јована Рабреновић

Код нас постоји својеврстан апсурд да грађани имају имовину, а да њоме не
могу да располажу, што је, на пример, случај с акцијама „Телекома Србија”,
које су бесплатно добили још 2012. године. Пошто је берза једино место где
може легално да се тргује, а власнички папири овог националног
телекомуникационог оператера још нису, како се то стручно каже, изнети на
тржиште капитала, берзанске трговине овим папирима званично нема. Али зато
има ван берзе.

Куповину и продају заменио је уговор о поклону, што је заправо фиктивни
правни посао, јер није реч о даривању које не подразумева накнаду, већ о
класичној купопродаји с новчаном накнадом.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И  <http://webshop.politika.rs/> ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00b301d2a003%2412f50800%2438df1800%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to