kurir.rs
<http://www.kurir.rs/vesti/politika/vucic-o-natasi-jeremic-clanak-2742927>  


VUČIĆ: Moram da zaštitim i Natašu Jeremić, ali i da pitam šta je to uradio
moj brat, sin...


Autor: Foto: Zorana Jevtić

"U našoj zemlji je ne po prvi put na delu ucena ove vrste i najgori
dvostruki aršini. Videla sam da su i Ivani Čkonjević kojima nije smetalo to
što je trudna, vređali...To je nešto na šta morate da se naviknete. Uvek
mogu da vam pomognem tako što ću da vas zaštitim kao i svakoga kome prete
nasilje. A, da li će to da bude dovoljno da neki na stvari gledaju pravično,
pa neće nikada. Jutros sam osudio izjavu stranačkog prijatelja koji je
odgovorio na njihove uvrede. Pod pretnjom isključenja iz stranke ne sme da
govori ni o čijoj porodici. Moram da zaštitim i Natašu Jeremić, ali i da
pitam šta je to uradio moj brat, sin...", rekao je Vučić.

VUČIĆ SE IZVINIO: Neka napadaju moju porodicu, ne dozvoljavam napade na
njihovu
<http://www.kurir.rs/vesti/politika/vucic-neka-napadaju-moju-porodicu-ne-doz
voljavam-napade-na-njihovu-clanak-2742207> 

 

"Ja sam se izvinio, iako ništa nisam uradio. Želim da kažem izvinite kada
neko napravi glupost, ali nemojte to vi da mi govorite...Užasno mi je žao
što je neko morao da čuje takvu glupost koja je došla iz redova moje
stranke. Udrite mene gospodo. Kad sam lično uvredio nekoga od vas? Moj posao
je da odgovaram na vaša pitanja...A, šta je vaš odgovor, šta radi Andrej
Vučić? Radi svoj posao, živi normalno, mnogo teže nego što živite vi...",
rekao je premijer u obraćanju novinarima u Vladi Srbije.

Premijer je naglasio da ne može da se meša u rad novinarskih udruženja u
kojima je uvek bilo više politike.

(KURIR TV) NATAŠA JEREMIĆ U SUZAMA: Mi se 10 godina borimo da dobijemo bebu,
a oni nam podmeću drogu
<http://www.kurir.rs/vesti/politika/vanredna-konferencija-za-medije-natasa-j
eremic-danas-pred-novinarima-clanak-2742023> 

 

"Nastaviću da se borim snažno i još snažnije. A, izvinjavam vam se što nisam
doveo članove porodice da vidite da su živi ljudi. Moje pitanje za vas je,
kažite šta je to moj brat uradio?! - rekao je premijer.

KURIR TV UŽIVO U VLADI SRBIJE Vučić: Veliki dan za Srbiju otvoreno novih
1.500 radnih mesta
<http://www.kurir.rs/vesti/politika/kurir-tv-uzivo-u-vladi-srbije-vucic-obra
ca-srpskim-medijima-clanak-2742955> 

Novinari su tražili od premijera komentar o incidentu koji se navodno
dogodio danas pred konferenciju za novinare koju je držala Nataša Jeremić,
supruga predsedničkog kandidata Vuka Jeremića.

 

"Vi odlučno znate šta je prava istina, nego što nekom e ne odgovara da tu
sitinu prizna. Zamislite da ja, kao predsednički kandidat, držim
demonstracije između vaših novina. A. ja to ne smem da radim ni kao premijer
ni kao rpedsednički kandidat. Pune bi novine bile kao se vrši pritisak na
medije. Danas su zabranili ulaz svima koji im se ne dopadaju. To nije Srbija
koja se zalaže za slobodu", rekao je premijer.

Predsednik Vlade se još jednom osvrnuo na izvinjenje koje je jutros uputio
povodom izjava o supruzi kandidata Jeremića.

"Da li ćemo ikada da dobijemo izvinjenje od kandidata DOS-ovskih? Uradio sam
svoj posao, osudio nešto što je nedopustivo, a nisam osuđivao, po 15 dana
ćutim o napadima na moju porodicu. Nemojte da zbog jedne izjave zaboravljate
1.000 mnogo gorih izjava. Udarajte na mene, samo nemojte na porodicu", rekao
je Vučić.

 

Na pitanje kako reaguje na današnju atmosferu u javnosti premijer je rekao:

"Njihov je problem taj što postoji jedan čovek u Srbiji koji se ne plaši
kriminalaca iz tabloida, koji neće da plaća reket, da se dodvorava bilo
kome. Sve je to za ljude. Morate da prođate kroz razna iskušenja. Njihova
vlast je bila veliko iskušenje za narod. Njihov problem je što ih se ne
plašim! Reagovao sam baš zato što šta god da si uradio nemoj žene da
uplićeš. To ne sme da radi niko ko je u SNS", poručio je premijer.

Pratite KURIR na VIBERU: http://chats.viber.com/kurir
<http://chats.viber.com/kurir> 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/005801d2a24f%2411e14de0%2435a3e9a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to