b92.net
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=12&nav_category=
78&nav_id=1249556>  


Putin besni: NATO saveznici klimali glavama kao lutke - B92.net


Moskva -- SAD su prekršile međunarodno pravo kada su pokrenule vazdušne
udare na sirijsku bazu, ne iznevši dokaze da je Vlada u Damasku koristila
hemijsko oružje 

Izvor: B92, Tanjug sreda, 12.04.2017. | 08:15 

To je izjavio ruski predsednik Vladimir Putin.

"Kako su reagovali NATO saveznici? Svi su klimali glavama kao lutke, ne
analizirajući događaje. Gde su dokazi da su sirijske snage koristile
hemijsko oružje? Nema ih. Da li je bilo kršenja međunarodnog prava? Jeste,
bilo je. To je činjenica", rekao je Putin u intervjuu za televizijsku
stanicu "Mir".

Putin je istakao da je bez odobrenja Saveta bezbednosti UN izveden udar na
jednu suverenu zemlju. 

"Uprkos tome što je u pitanju jasno kršenje međunarodnog prava, svi su se s
tim saglasili, prihvatili to i počeli da klimaju glavom u znak odobravanja",
kazao je Putin, navodi se u izvodima intervjua koji su objavljeni na sajtu
te stanice. 

Intervju će u celini biti emitovan večeras, navodi Tas. 

Američki državni sekretar Reks Tilerson doputovao je u utorak u Moskvu u
jeku krize rusko-američkih odnosa nakon navodnog hemijskog napada u Siriji i
američke intervencije iz vazduha u toj zemlji. Tilerson bi trebalo da se
sastane sa šefom ruske diplomatije Sergejom Lavrovom, ali se neće sastati s
Putinom
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=
78&nav_id=1249462> . 

Putin je uoči dolaska američkog sekretara izjavio da je
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=
78&nav_id=1249380> "incident" u Idlibu "režirana operacija" i da postoje
obaveštajne informacije da se spremaju nove akcije. 

Tilerson je pred put u Moskvu
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=
78&nav_id=1249316> "izdao ultimatum" Rusiji - da stane na stranu SAD i
saveznika, ili da "prihvati" Iran, Hezbolah i Bašara Asada. 

Prema navodima ruskog Ministarstva spoljnih poslova, diplomatski odnosi
Rusije i SAD sada su "najteži" od završetka Hladnog rata.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/003201d2b38d%2467bebdc0%24373c3940%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to