radiokim.net 
<http://www.radiokim.net/vesti/kultura/kerber-u-gracanici-rokenrol-je-sloboda.html>
  


Kerber u Gračanici: Rokenrol je sloboda


| Kultura | Kim | komentara: 0 | pregleda: 176

2-3 minutes

  _____  


Kerber u Gračanici: Rokenrol je sloboda


14.06.2017 | 12:02 

“Ponosni smo i zahvalni što smo pozvani u Gračanicu, da makar malo, na jedno 
veče, skrenemo pažnju ovom narodu od svega lošeg što mu se dešava“, rekao je 
frontmen grupe “Kerber“, Goran Šepa Gale.

*       Sa koncerta grupe Kerber (Foto Kim) 

Šepa ističe da se u Gračanici osećao prijatno i da je ceo bend dočekan 
“domaćinski“, dodajući da je šteta što “Kerber“ ne može češće da svira na 
Kosovu.

Komentarišući tvrdnje da je “rokenrol izgubio bitku“, Gale kaže da nije, već da 
takve navode nameću mediji koji više pažnje posvećuju narodnjacima.

“Narodna muzika je milje srpskog naroda i najslušanija je. Čak se i ja ponekad 
razveselim uz takvu vrstu muzike, ali, govoreći kao kritičar, narodna muzika je 
’bljak’ i uopšte je ne razumem. Rokenrol nije nestao, već mediji nameću tu 
priču“, kaže frontmen grupe “Kerber“ Goran Šepa.

Grupa “Kerber“ je 1986. godine izdala treći studijski album pod nazivom 
“Seobe“. Na istoimenu pesmu publika u Gračanici je reagovalo vrlo emotivno.

Gale kaže da je “bolno napustiti kuću“, ali da ova pesma ne govori samo o 
migraciji sa Kosova, već uopšte o iseljavanju srpskog i drugih naroda sa 
prostora bivše Jugoslavije.

“Naš narod je, kroz istoriju, bezbroj puta doživljavao ovu tragediju. Desilo se 
šta se desilo, ali nažalost, nema pomaka. “Kerber nema granice, i niko mu ih 
neće nametati, ni pravoslavac, ni katolik, ni musliman. Rokenrol je sloboda i 
nema granice“, kaže Goran Šepa.

Na pitanje kako je doživeo boravak u Gračanici, Gale je kazao da je vrlo srećan 
što je boravio u ovom delu Kosova.

“Morate da shvatite da između nas i vas postoje menadžeri, novinari, profiteri 
od kojih zavisi naš dolazak. Neko nas je pitao da li se plašimo zbog dolaska na 
Kosovo. Ovaj bend nema strah ni od čega, nama je mesto među vama i bilo bi 
zaista jadno da se nismo odazvali pozivu“, rekao je pevač “Kerbera“ Goran Šepa.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/010c01d2e52c%24b536e0c0%241fa4a240%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to