Turajlić: Ne vidim nikakav dijalog

Kada se radi o Aleksandru Vučiću, ne vidim nikakav dijalog, ni o Kosovu, ni o 
bilo čemu drugom, izjavila je za N1 profesorka Beogradskog univerziteta u 
penziji Srbijanka Turajlić i dodala da je Vučić, stupajući na vlast i ukidajući 
Utisak nedelje, pokazao da ne želi nikakav dijalog i tako je već pet godina.

1 
<http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=352393&title=Turajli%c4%87%3a+Ne+vidim+nikakav+dijalog#vest_komentar>
  

Piše: FoNet

Beograd 29. jul 2017. 11:01

 

Foto: Stanislav Milojković

Ona navodi da nije iznenađena Vučićem, već, kako kaže, onima koji razgovaraju o 
tom dijalogu.

"Čudim se NVO koje hoće na dijalog u zemlji gde dijaloga nema. Vlast napada, 
lažno optužuje, nema lepu reč ni za koga ko misli drugačije, kad Vučić kaže 
dijalog imam utisak kao da je izgovorio psovku, ja se osećam neprijatno", 
izjavila je Turajlić.

Ona smatra da se dogovor Srba i Albanaca van svake sumnje mora postići, jer 
živimo i zajedno i kao susedi.

"Moramo da se postaramo o ljudskim pravima, moramo da zaštitimo spomenike na 
Kosovu. Ali ne vidim da se bilo šta može uraditi s predsednikom koji ima 
histerične nastupe na Pinku. On nije za dijalog i s njim se ništa ne može 
postići. Vučić me ne iznenađuje, još od devedesetih sve je očekivano", izjavila 
je Turajlić.

Srbijanka Turajlić smatra i da su u celom regionu na vlasti oni koji su jako 
bili umešani u ratove i sada pokušavaju da minimiziraju štetu i užas koje su 
doneli ratovi.

"Nijednog trenutka region nije seo i rekao hajde otvoreno da razgovaramo, da li 
smo mogli to da sprečimo, jesmo li kaznili one koji su učestvovali. Srbiju vode 
oni koji su bili glavni zagovornici rata devedesetih", istakla je ona.

Turajlić navodi da ne razume priče o pravljenju koalicija pred izbore u 
Beogradu i smatra da je to opasno.

"Pričamo o izboru gradonačelnika obmanjujući građane da se gradonačelnik bira. 
Gradonačelnik će biti onaj ko ima većinu u gradskoj Skupštini. Najviše glasova 
će imati Pokret slobodnih građana, u to ne sumnjam, ali teško da će imati 
većinu. Onda ćemo sesti da razgovaramo da vidimo ko je najbolja osoba za 
gradonačelnika, za gradskog arhitektu. Pitanje je ko će biti na odborničkim 
listama, ko je spreman da voli grad", rekla je Turajlić.

Ne trčimo trku protiv Vučića, osvajanje Beograda je početak pada Vučića, 
ocenila je ona.

http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=352393&title=Turajli%C4%87%3A+Ne+vidim+nikakav+dijalog

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/027e01d30870%2422b1e6c0%246815b440%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to