nezavisne.com 
<http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Tomanovic-Milosevic-matirao-hasku-administraciju/436746>
  


Tomanović: Milošević matirao hašku administraciju


Nezavisne novine

3-4 minutes

  _____  

BEOGRAD - Advokat Zdenko Tomanović, koji je u Hagu branio bivšeg predsjednika 
Srbije Slobodana Miloševića, izjavio je da je Milošević na suđenju u Hagu 
iznenadio sve, jer je stavom, nastupom i dobrom odbranom matirao hašku 
administraciju.

"Stotine miliona dolara je utrošeno na suđenje protiv Miloševića i u nastojanju 
da se u sudnici, pred domaćom i svjetskom javnošću, ponizi navodnim dokazima. 
Ali, desilo se suprotno", rekao je Tomanović za "Večernje novosti".

Prema njegovim riječima, kada je postalo jasno da je suđenje izmaklo kontroli i 
željenim i zamišljenim efektima, počeli su da poništavaju njegova garantovana 
prava.

"Umjesto da su doprineli da međunarodna pravda bude simbol poštovanja prava 
svakog čovjeka, oni su sopstvenu nesposobnost pravdali njegovim lošim 
zdravljem, napadajući Miloševića da sam narušava svoje zdravlje", istakao je 
Tomanović.

On je naglasio da je Milošević sa gospodskom mirnoćom i intelektualnom 
superiornošću podnosio pravni vandalizam kojem je bio izložen.

"Sve je to videi, kako mi je rekao, kao osvetu i kažnjavanje zato što smo 
branili svoju zemlju, što nismo dozvolili da NATO zločini ostanu sakriveni, jer 
smo pomagali svom narodu izvan Srbije i izborili se da stvore Republiku 
Srpsku", rekao je Tomanović.

On smatra da ni suđenje Miloševiću u Srbiji ne bi bilo ništa bolje, jer se 
političko distanciranje pretvara u princip da pravda, zakoni i pravo nisu svima 
dostupni.

Tomanović je naglasio da su "vlasnici pravde u Srbiji" uskraćivali ono što mu 
je pripadalo kao građaninu i kao bivšem predsjedniku Srbije.

"Nisu mu date garancije države za puštanje iz Tribunala, niti za odlazak na 
liječenje. Nije mu dato ni pravo na predsedničku penziju. Na kraju nisu mu dali 
ni pravo na sahranu sa državničkim počastima kao bivšem predsjedniku. U Srbiji, 
svaki predmet koji je Milošević vodio je zastario", rekao je Tomanović.

On je stanje u srpskom pravosuđu ocijenio malo lošijim nego što je bilo ranije, 
te da je politička elita, iako sama nema pravni kapacitet, uspjela da ostvari 
de fakto kontrolu nad svim institucijama koje neposredno vrše pravdu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove 
redakcije Nezavisnih novina.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004f01d3093b%248e58efb0%24ab0acf10%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to