novosti.rs
<http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:678300-Putin-755-americkih-dip
lomata-odlazi-iz-Rusije>  


Putin: 755 američkih diplomata mora da ode; Zastoj u odnosima sa SAD će
potrajati | Svet


Tanjug

2-3 minutes

  _____  

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da 755 američkih diplomata
mora da napusti tu državu posle najnovijih američkih sankcija protiv Mosvke
i upozorio da bi zastoj u odnosima sa SAD mogao potrajati

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da 755 američkih diplomata
mora da napusti tu državu posle najnovijih američkih sankcija protiv Mosvke
i upozorio da bi zastoj u odnosima sa SAD mogao potrajati. 

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije ranije je od SAD zatražilo da do
septembra smanji broj svojih diplomata u Rusiji na 455 - isto koliko Rusija
ima u SAD, podseća agencija.

"Više od 1.000 ljudi je radilo i još radi" u američkoj ambasadi i
konzulatima, rekao je Putin u intervjuu za televiziju "Rusija-24" i dodao da
"755 osoba mora da prestane sa aktivnostima u Rusiji".

Putin je dodao da se u skorije vreme ne može očekivati poboljšanje odnosa sa
Vašingtonom.

"Dovoljno dugo smo čekali nadajući se da će se situacija možda popraviti",
rekao je Putin.

Kako su agencije prethodno prenele, američki Senat je velikom većinom
glasova u četvrtak odobrio uvođenje novih sankcija Rusiji, Iranu i Severnoj
Koreji.

Nakon toga Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je od SAD zatražilo da do
septembra smanje broj svojih diplomata u Rusiji na 455 - isto koliko Rusija
ima u SAD.

ZASAD NEMA DODATNIH SANKCIJA

Putin je izjavio da Rusija može da uvede dodatna ograničenja SAD, ali da to,
za sada, neće učiniti jer bi to moglo da naškodi međunarodnim odnosima.

Komentarišući za rusku medijsku kuću VGTRK pooštravanje američkih sankcija
protiv Rusije i ruski odgovor na to, Putin je istakao da Moskva i Vašington
i dalje imaju opsežnu saradnju u mnogim oblastima, prenosi Tass.

"Mi imamo šta da kažemo i možemo uvesti ograničenja u takvim sferama naših
zajedničkih aktivnosti, što bi bilo veoma bolno za američku stranu. Ali, ne
smatram da bi to trebalo učiniti, jer bi to nanelo štetu razvoju
međunarodnih odnosa", rekao je ruski predsednik.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004301d30966%2485bbfc00%249133f400%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to