nspm 
<http://www.nspm.rs/hronika/ivica-dacic-srbija-nema-original-dejtonskog-sporazuma-a-nestao-je-i-papir-na-kojem-je-ricarad-holbruk-potpisao-da-sad-nikada-nece-priznati-nezavisnost-kosova.html>
 .rs 


Ивица Дачић: Србија нема оригинал Дејтонског споразума, а нестао је и папир на 
којем је Ричарад Холбрук потписао да САД никада неће признати независност Косова


Танјуг

2-3 minutes

  _____  

уторак, 15. август 2017. 

 Шеф дипломатије Ивица Дачић изјавио је да Србија нема оригинал Дејтонског 
споразума, а да је после 5. октобра 2000. године нестао и папир на којем је 
Ричарад Холбрук потписао да Американци никада неће признати независност Косова.

"Уништен и изгубљен је и оригинални примерак Дејтонског споразума", открива за 
"Српски телеграф" Дачић, који је истраживао како су нестали споразуми који су 
за Србију и данас од кључне важности.

- Сви се праве блесави кад их питам, а незамисливо је да Србија нема сачуван 
примерак Дејтонског споразума. Сви Милошевићеви сарадници тврде, а његова 
секретарица се куне да је Милошевић звао и да јој је дао папир на коме је 
Холбрук, тадашњи главни преговарач између Запада и Србије и амерички изасланик, 
потписао Милошевићу (током преговора 1998. и 1999.) да Америка никада неће 
признати независност Косова - каже Дачић.

Према његовим речима, тај папир је нестао, јер је све опљачкано.

- Нема ни тог папира, они су, бре, све опљачкали. Кад су хапсили Слобу, ништа 
није остало - наводи Дачић за "Српски телеграф".

Дачић је огорчен и због тога што се, како каже, не зна да је Милошевић заслужан 
за споразуме од којих држава и данас има користи.

- Дејтонски споразум је његово дело, као и друга ствар, оно за шта се још данас 
једино држимо, а то је Резолуција 1244 - наводи Дачић.

Да су документа уништена или нестала, потврдили су за "Српски телеграф" и бивши 
државни функционери, али и некадашњи министри ДОС.

Једно од објашњења где је нестао "дејтонац" пружио је бивши министар спољних 
послова и челник ДОС Горан Свилановић, који је тврдио да није затекао овај 
документ када је преузео ресор 2000. године, а да су му службеници рекли да је 
можда изгубљен када је архива склањана за време бомбардовања 1999. године, 
наводи лист.

(Танјуг)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004901d315c8%2436173750%24a245a5f0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to