nspm <http://www.nspm.rs/hronika/ivica-dacic-srbija-nema-original-dejtonskog-sporazuma-a-nestao-je-i-papir-na-kojem-je-ricarad-holbruk-potpisao-da-sad-nikada-nece-priznati-nezavisnost-kosova.html> .rs
Ивица Дачић: Србија нема оригинал Дејтонског споразума, а нестао је и папир на којем је Ричарад Холбрук потписао да САД никада неће признати независност Косова Танјуг 2-3 minutes _____ уторак, 15. август 2017. Шеф дипломатије Ивица Дачић изјавио је да Србија нема оригинал Дејтонског споразума, а да је после 5. октобра 2000. године нестао и папир на којем је Ричарад Холбрук потписао да Американци никада неће признати независност Косова. "Уништен и изгубљен је и оригинални примерак Дејтонског споразума", открива за "Српски телеграф" Дачић, који је истраживао како су нестали споразуми који су за Србију и данас од кључне важности. - Сви се праве блесави кад их питам, а незамисливо је да Србија нема сачуван примерак Дејтонског споразума. Сви Милошевићеви сарадници тврде, а његова секретарица се куне да је Милошевић звао и да јој је дао папир на коме је Холбрук, тадашњи главни преговарач између Запада и Србије и амерички изасланик, потписао Милошевићу (током преговора 1998. и 1999.) да Америка никада неће признати независност Косова - каже Дачић. Према његовим речима, тај папир је нестао, јер је све опљачкано. - Нема ни тог папира, они су, бре, све опљачкали. Кад су хапсили Слобу, ништа није остало - наводи Дачић за "Српски телеграф". Дачић је огорчен и због тога што се, како каже, не зна да је Милошевић заслужан за споразуме од којих држава и данас има користи. - Дејтонски споразум је његово дело, као и друга ствар, оно за шта се још данас једино држимо, а то је Резолуција 1244 - наводи Дачић. Да су документа уништена или нестала, потврдили су за "Српски телеграф" и бивши државни функционери, али и некадашњи министри ДОС. Једно од објашњења где је нестао "дејтонац" пружио је бивши министар спољних послова и челник ДОС Горан Свилановић, који је тврдио да није затекао овај документ када је преузео ресор 2000. године, а да су му службеници рекли да је можда изгубљен када је архива склањана за време бомбардовања 1999. године, наводи лист. (Танјуг) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/004901d315c8%2436173750%24a245a5f0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
