rs.n1info.com 
<http://rs.n1info.com/a290946/Vesti/Vesti/Panovic-Nema-debata-politickih-protivnika-samo-cinizam-i-pljuvanje.html>
  


Panović: Nema debata političkih protivnika, samo cinizam i pljuvanje


Autor teksta: Beta

3-4 minutes

  _____  

Programski direktor istraživačko-izdavačkog centra Demostat Zoran Panović 
izjavio je da u Srbiji nema debate vlasti i opozicije i da je unutrašnji 
dijalog o najvažnijim pitanjima potrebno uspostaviti na televizijama s 
nacionalnom frekvencijom.

"Srbija se vratila nazad, u sistemsku i antisistemsku poziciju političkih 
aktera. Vlast, koja je najodgovornija, svojim bahatim ponašanjem opoziciju 
tretira kao unutrašnjeg neprijatelja. To je skandalozno, to ne sme da se radi", 
rekao je Panović agenciji Beta.

Panović je dodao da, s druge strane opozicija, čija je odgovornost neuporedivo 
manja, na takav stil vlasti nekada reaguje nihilizmom i cinizmom, umesto da se 
organizaciono pripremi i da sa jakom političkom organizacijom i ideološkom i 
projektnom profilisanošću proba da parira vlasti.

On je rekao da je važno da Srbija ima izgrađen politički sistem, koga nema bez 
ozbiljnih političkih partija, i javnu političku kulturu i debatu.

"Toga više nema u Srbiji. Ovo je katastrofa. Taj duh koji je pušten iz boce ne 
može se lako vratiti", rekao je Panović.

Prema njegovim rečima, u Srbiji nema dijaloga i debate, već samo cinizma, 
pljuvanja i diskvalifikacije političkih protivnika.

"'Unutrašnji dijalog' o Kosovu imao bi smisla samo ako bi bio dijalog o stanju 
u Srbiji i koji bi se vodio na televizijama sa nacionalnim frekvencijama uz 
učešće predstavnika vlasti i opozicije. U tom TV dijalogu morao bi da učestvuje 
i predsednik (Aleksandar) Vučić. Ne da bi neko nekome činio, nego zato što je 
to stvar demokratije", rekao je Panović.

Panović je, povodom izbora za Skupštinu Beograda, ocenio da su ti izbori "jako 
bitni".

"Beograd će biti povod, suštinski to će biti još jedan pokušaj opozicije da 
uradi nešto protiv Aleksandra Vučića, pa će ti izbori imati mnogo veći 
simbolički značaj, pošto opozicija misli da je pobeda u Beogradu početak kraja 
Vučića. Vladajućoj koaliciji je jako bitno da zadrži Beograd, da joj 'Beograd 
na vodi' ne kontroliše opozicija, i pokaže da pravi prestonicu sa svojim 
vizuelnim pečatom", naveo je Panović.

On je kazao da će se na izborima u Beogradu videti koliko je opozicija izvukla 
iskustva iz predsedničkih izbora, dodavši da opozicija nije slušala 
dobronamerne kritike novinara i istraživača javnog mnjenja.

"Naši dobronamerni saveti da se ne ide na izbore dok se ne obezbede jasni 
medijski uslovi, nisu prihvaćeni, i da se ne ide u dve, tri kolone sa više 
kandidata, da se olako ne napušta instrument bojkota. Čak je sve to odbačeno s 
gnušanjem. Opozicija je napravila par kardinalnih grešaka i valjda će izvući 
neke poruke, jer bi za Srbiju bilo dobro da ima izgrađenu opoziciju i da vlast 
ima jak korektiv", rekao je Panović.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/007501d315d3%24a815a570%24f840f050%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to