b92.net 
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=08&dd=26&nav_category=167&nav_id=1297160>
  


"NATO je odluka Dodika, šta će nam referendum bez Srbije?"


8-10 minutes

  _____  

Član Predsedništva BiH Mladen Ivanić govorio je na konferenciji za medije o 
Akcionom planu MAP za članstvo u NATO, prenosi N1 
<http://ba.n1info.com/a201401/Vijesti/Vijesti/Zestoke-optuzbe-Ivanica-na-racun-Dodika.html>
 . 

Izvor: N1 subota, 26.08.2017. | 14:25 

Tanjug

On je naveo da je zahtev za pristupanje MAP usvojen u Predsedništvu kada je 
njegov član bio Nebojša Radmanović iz SNSD, partije Milorada Dodika.

"Odluku o MAP-u je doneo Dodik lično. Jedini dokument koji postoji je onaj iz 
2009. kada je u Predseedništvu BiH bio Nebojša Radmanović. To je jedini 
dokument, i nijedog drugog nema. Za otpočinjanje programa MAP-a odgovornost 
snosi SNSD", kazao je Ivanić. 

Ivanić je pojasnio da u tom dokumentu stoji da je opredeljenje Predsedništva 
punopravno članstvo u NATO-u. 

"Osim SNSD to niko nije spomenuo. Što svoju sramotu koriste da napadaju druge. 
SNSD je uveo sudove u slučajeve vojne imovine. Ljudi su se pozvali i tražili 
javni uvid. Da toga nije bilo, nikada institucije BiH ne bi mogle uraditi niti 
jednu stvar. A optuživati sudove - to može samo SNSD. To je posledica 
nepripremljenosti i neznanja", ocenio je. 

"Jedno rade, drugo galame", smatra Ivanić - a što se SNSD-a tiče, to su 
posledice neznanja. 

"Ko je podneo apelaciju Ustavnom sudu, i da se Ustavni sud uključi? SNSD. Šta 
je bilo ko drugi uradio? Sve je to najdirektnija posledica površnosti. Krajnja 
drskost ljudi koji svoje greške pokušavaju prepisati nekom drugom", oštro je 
reagovao Ivanić. 

On tvrdi da je priča o referendumu povodom ulaska u NATO besmislena. 

"Moj stav, početkom 2015. godine je jasno iznesen medijima u Sarajevu. Ne vidim 
nijednog srpskog političara koji može glasati za ulazak BiH u NATO - dok Srbija 
nije u NATO-u. Ne vidim šta će nam referendum? To je pokrivanje javnošću", 
izjavio je član Predsedništva BiH. 

Ocenio je da su koraci SNSD-a i Dodika početak kampanje blaćenja drugih za 
sopstvene greške. 

"I MAP i vojna imovina. Da su znali da se Veliki Žep ne može primenjivati na 
druge lokacije, odluke o eventualnim zahtevima donosiće teritorijalni sudovi u 
RS. Njima treba lažna priča i teranje drugih da se brane za njihove greške", 
izjavio je. 

Ivanić je priznao novinarima da se dogovorio sa Čovićem o razmeni ambasadora. 

"Umesto srpskog ambasadora u Zagrebu, dobio sam srpskog ambasadora u Beogradu. 
Ja ću uvek birati Beograd. Što su frustrirani Zagrebom, što pate za Zagrebom 
(SNSD) to treba pitati njih", kazao je. 

Ponovio je da je SNSD pokrenuo prljavu kampanju za koju treba biti spreman. 

"Ali gluposti, optužbe, stvari koje ne stoje - to ću komentarisati. Licemerno 
je kada Dodik kaže da treba sesti zajedno. Što nas nije zvao 2009. nego sada 
kada treba vaditi kestenje iz vatre. Šteta je što imamo predsednika koji ima 
potrebu da deli, a ne da spaja. Razuman dogovor sa njim ne možete imati. Ja 
mislim da oni istinski veruju u ono što govore. Zahtev za MAP je podneo SNSD, 
sudski proces o vojnoj imovini SNSD. I to nisu jedini primeri", izjavio je 
Ivanić. 

Na kraju obraćanja kazao je da će vreme pokazati i staviti stvari na svoje 
mesto.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00e001d31e72%2495f93a80%24c1ebaf80%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to