rts 
<http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2851025/odalovic-napustio-konferenciju-u-zagrebu-posle-uvreda-na-racun-srbije.html>
 .rs 


Одаловић напустио скуп у Загребу после увреда на рачун Србије


RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia

2-3 minutes

  _____  

Конференција на тему "Процес ексхумација и идентификација посмртних остатака 
лица несталих на подручју Републике Хрватске" сазвана је с циљем убрзања 
процеса тражења несталих особа/лица, информисања чланова породица и шире 
јавности о проблемима и препрекама које оспоравају тај процес.

30761633 

Вељко Одаловић 

У току уводног излагања, помоћник министра хрватских бранитеља Стјепан Сучић, 
који уједно води Комисију за заточене и нестале Владе Хрватске, уместо 
извештаја, који није био примерен теми, изрекао је бројне увреде на рачун 
Србије и њених органа.

Он је, између осталог, рекао да је на Хрватску извршена великосрпска агресија и 
да је тада бивша ЈНА окупирала хрватске територије и, како је рекао, извршила 
бројне тешке злочине.

Повод да Одаловић напусти конференцију је био када је Сучић рекао да "све зло у 
региону долази из Београда".

Одаловић је рекао да је срамота злоупотребљавати овакав скуп и да неће 
дозволити да се на овакав начин вређа држава Србија и напустио конференцију.

У телефонској изјави за Танјуг, Одаловић је објаснио да првенствено није у реду 
да се овакви скупови злоупотребљавају "јер смо овде да решавамо судбину 
несталих лица".

"Острашћеност са којом је председник Комисије говорио о Републици Србији била 
је толико изражена да је присуствовање таквом скупу, чији је он ипак био 
домаћин, било понижавајуће", рекао је Одаловић.

Истакао је да Србија и даље остаје апсолутно посвећена решавању судбине 
несталих лица и то сматра својим приоритетом.

"То је хуманитарно, цивилизацијско али и политичко питање које се сигурно неће 
решавати оваквим ставовима званичника Републике Хрватске", навео је Одаловић.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/003101d31ffa%240f6eefd0%242e4ccf70%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to