rts <http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2851025/odalovic-napustio-konferenciju-u-zagrebu-posle-uvreda-na-racun-srbije.html> .rs
Одаловић напустио скуп у Загребу после увреда на рачун Србије RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia 2-3 minutes _____ Конференција на тему "Процес ексхумација и идентификација посмртних остатака лица несталих на подручју Републике Хрватске" сазвана је с циљем убрзања процеса тражења несталих особа/лица, информисања чланова породица и шире јавности о проблемима и препрекама које оспоравају тај процес. 30761633 Вељко Одаловић У току уводног излагања, помоћник министра хрватских бранитеља Стјепан Сучић, који уједно води Комисију за заточене и нестале Владе Хрватске, уместо извештаја, који није био примерен теми, изрекао је бројне увреде на рачун Србије и њених органа. Он је, између осталог, рекао да је на Хрватску извршена великосрпска агресија и да је тада бивша ЈНА окупирала хрватске територије и, како је рекао, извршила бројне тешке злочине. Повод да Одаловић напусти конференцију је био када је Сучић рекао да "све зло у региону долази из Београда". Одаловић је рекао да је срамота злоупотребљавати овакав скуп и да неће дозволити да се на овакав начин вређа држава Србија и напустио конференцију. У телефонској изјави за Танјуг, Одаловић је објаснио да првенствено није у реду да се овакви скупови злоупотребљавају "јер смо овде да решавамо судбину несталих лица". "Острашћеност са којом је председник Комисије говорио о Републици Србији била је толико изражена да је присуствовање таквом скупу, чији је он ипак био домаћин, било понижавајуће", рекао је Одаловић. Истакао је да Србија и даље остаје апсолутно посвећена решавању судбине несталих лица и то сматра својим приоритетом. "То је хуманитарно, цивилизацијско али и политичко питање које се сигурно неће решавати оваквим ставовима званичника Републике Хрватске", навео је Одаловић. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/003101d31ffa%240f6eefd0%242e4ccf70%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
