nspm 
<http://www.nspm.rs/hronika/lucerner-cajtung-dejtonski-sporazum-je-stvorio-monstruoznu-drzavu.html>
 .rs 


Луцернер цајтунг: Дејтонски споразум је створио "монструозну државу"


2 minutes

  _____  

недеља, 27. август 2017. 

 Швајцарски лист „Луцернер цајтунг“, описујући стање у БиХ, наводи да је 
Дејтонски мировни споразум створио "монструозну државу".



Створио је државу са 14 влада, 120 министара и више од 600 посланика — на 3,5 
милиона становника.

„Јавна управа и плате политичара гутају 60 одсто буџета. Партије слабо показују 
интерес за системске реформе јер њихова моц́ почива на статусу кво. Њима није 
важно опште добро вец́ задовољавање сопствене клијентеле“, стоји у тексту тог 
листа, преноси Н1.

Наводи се да у БиХ само на плате запослених у администрацији годишње оду 
стотине милиона марака и да администрација у само једној секунди „прогута“ 
износ најниже пензије.

„Ма шта прескупа?! Мало је рећи да је прескупа. За толику администрацију ни 
Америка не може да поднесе трошкове, а камоли БиХ“, кажу грађани и додају да 
такву администрацију ни Немачка не би издржала.

Аналитичар Аднан Хускић сматра да оно што грађани осете на својој кожи, страни 
медији само примец́ују.

„Нажалост, и за некога ко, претпостављам, овлаш, недовољно детаљно посматра и 
анализира ситуацију у БиХ, ово је прилично тачна дескрипција ситуације у којој 
се ми налазимо“, каже Хускић.

(Н1-Спутњик)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008c01d31fff%242621fec0%247265fc40%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to