nspm <http://www.nspm.rs/hronika/lucerner-cajtung-dejtonski-sporazum-je-stvorio-monstruoznu-drzavu.html> .rs
Луцернер цајтунг: Дејтонски споразум је створио "монструозну државу" 2 minutes _____ недеља, 27. август 2017. Швајцарски лист „Луцернер цајтунг“, описујући стање у БиХ, наводи да је Дејтонски мировни споразум створио "монструозну државу". Створио је државу са 14 влада, 120 министара и више од 600 посланика — на 3,5 милиона становника. „Јавна управа и плате политичара гутају 60 одсто буџета. Партије слабо показују интерес за системске реформе јер њихова моц́ почива на статусу кво. Њима није важно опште добро вец́ задовољавање сопствене клијентеле“, стоји у тексту тог листа, преноси Н1. Наводи се да у БиХ само на плате запослених у администрацији годишње оду стотине милиона марака и да администрација у само једној секунди „прогута“ износ најниже пензије. „Ма шта прескупа?! Мало је рећи да је прескупа. За толику администрацију ни Америка не може да поднесе трошкове, а камоли БиХ“, кажу грађани и додају да такву администрацију ни Немачка не би издржала. Аналитичар Аднан Хускић сматра да оно што грађани осете на својој кожи, страни медији само примец́ују. „Нажалост, и за некога ко, претпостављам, овлаш, недовољно детаљно посматра и анализира ситуацију у БиХ, ово је прилично тачна дескрипција ситуације у којој се ми налазимо“, каже Хускић. (Н1-Спутњик) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/008c01d31fff%242621fec0%247265fc40%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
