rs <https://rs.sputniknews.com/politika/201708281112445680-brnabic-kosovo-priznavanje/> .sputniknews.com
Брнабићева: Не верујем да ће Београд признати Косово Sputnik 3-4 minutes _____ <https://rs.sputniknews.com/politika/> Политика 11:45 28.08.2017(освежено 12:51 28.08.2017) Преузмите краћи линк Премијерка Србије Ана Брнабић изјавила је за албанску телевизију „Орањуз“ да Србија неће признати једнострано проглашену косовску независност и додала да дијалог о нормализацији односа Београда и Приштине постоји, и да ће он ускоро бити настављен. „Не верујем да ће Београд признати Косово, али позив за дијалог о бољим односима постоји“, рекла је Брнабићева за албанску телевизију. Премијерка је рекла да треба радити на нормализацији односа Београда и Приштине и треба наставити са спровођењем оног што је договорено Бриселским споразумом. © Sputnik/ Александар Милачић „Србија је урадила много на испуњавању обавеза преузетих тим споразумом и очекујемо да то исто уради и Приштина, посебно када је реч о делу споразума који се односи на живот српске заједнице“, рекла је Брнабићева и додала да се нада ће дијалог убрзо бити настављен. Односи са Албанијом никад бољи, заслуге Вучића и Раме Брнабићева сматра да су односи између Србије и Албаније бољи него икада, што је врло позитиван знак, а заслуга је Александра Вучића и Едија Раме. За такве односе је заслужно и „лично пријатељство“ председника Србије и премијера Албаније, изјавила је Брнабићева за лист „Албанијан дејли њуз“, на маргинама неформалног састанка шефова влада земаља Западног Балкана, који је одржан у суботу у Драчу. „То показује колико је важно да се често састајемо, јер такво пријатељство је преточено у економску и друштвену агенду обе земље“, рекла је она. Брнабићева је истакла да, као нови премијер Србије, намерава да настави билатералну сарадњу двеју земаља и да „надграђује оно што је председник Вучић започео са премијером Рамом“. © AFP 2017/ Andrej ISAKOVIC Она је, говорећи о односу Београда и Приштине, рекла да је „дијалог увек добра ствар“ и да је неопходно да се настави. „Србија је дубоко посвећена регионалној стабилности и отворена је за дијалог са Приштином. Мислим и да је председник о том питању био веома јасан, и ја сам као премијерка сагласна. Влада је посвећена том циљу. Не видим други начин да овај регион буде стабилан, а без стабилности, нема бољитка за све грађане“, истакла је Брнабићева. Она је изразила очекивање да ће и Приштина бити отворена и посвећена дијалогу. „Много је урађено на питању личног поверења и односа, а чињеница да се често састајемо и редовно разговарамо, показује да улажемо напоре како бисмо савладали препреке. Наша сарадња је вероватно кључни корак у исправном правцу“, рекла је премијерка. У региону је, како додаје, остало, међутим, још много посла, а постоје отворена питања између Хрватске и Словеније, Србије и Хрватске, па Београда и Приштине. „Ипак, везе јачају, и оптимистична сам када је у питању будућност региона, за који верујем да има много потенцијала. Сарадња, јачање добросуседских односа и наставак политике помирења су важни за даљи европски пут читавог региона. Било би штета за све наше грађане када не бисмо то искористили“, рекла је Брнабићева. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/009801d31fff%24958354d0%24c089fe70%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
