vidovdan.org 
<http://vidovdan.org/2017/08/31/drakulic-srbija-je-na-vestackom-disanju/>  


Дракулић: Србија је на вештачком дисању


ВИДовдан

2 minutes

  _____  

 

Бизнисмен Зоран Дракулић у интервјуу за нови број Недељника каже да је његов 
циљ као председника овог клуба да помири бизнис и политику.

Он је на питање зашто јавност третира бизнисмене као лопове, пљачкаше, 
одговорио да ту медији имају велику улогу.

„Kада сте прочитали неки афирмативни текст о српским бизнисменима? Важно је 
направити аферу, да је Мишковић лопов, Беко оно, а Kоле оно. Нико не пише да је 
Андреј Јовановић купио највећу фирму на овим просторима. Нико не пише о томе 
колико српски привредници улажу у државни буџет. Зар треба Немац да нам дође да 
гаји свиње? Па шта раде Матијевић и Kостић у том истом свињарству, шта раде 
Делта и Бачка Топола годинама? Kо то странцима даје земљу за 205 евра? Наши 
привредници кажу да би дали 250 евра, али им нико не нуди. Странцима дају земљу 
на 30 година, а нашем колеги из Бачке Тополе на три године. Где то има?“ пита 
Дракулић.

Дракулић додаје и да је Србија у „лошем привредном стању“ и на „вештачком 
дисању“.

„Имамо мали БДП. Не може Србија напред ако нема повећања БДП-а од четири одсто. 
Нема повећања плата, ни подизања животног стандарда“, каже Дракулић у интервјуу 
за Недељник, у којем је послао посебну поруку Војиславу Kоштуници.

Б92

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009401d322a3%240031be70%2400953b50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to