vidovdan.org <http://vidovdan.org/2017/08/31/drakulic-srbija-je-na-vestackom-disanju/>
Дракулић: Србија је на вештачком дисању ВИДовдан 2 minutes _____ Бизнисмен Зоран Дракулић у интервјуу за нови број Недељника каже да је његов циљ као председника овог клуба да помири бизнис и политику. Он је на питање зашто јавност третира бизнисмене као лопове, пљачкаше, одговорио да ту медији имају велику улогу. „Kада сте прочитали неки афирмативни текст о српским бизнисменима? Важно је направити аферу, да је Мишковић лопов, Беко оно, а Kоле оно. Нико не пише да је Андреј Јовановић купио највећу фирму на овим просторима. Нико не пише о томе колико српски привредници улажу у државни буџет. Зар треба Немац да нам дође да гаји свиње? Па шта раде Матијевић и Kостић у том истом свињарству, шта раде Делта и Бачка Топола годинама? Kо то странцима даје земљу за 205 евра? Наши привредници кажу да би дали 250 евра, али им нико не нуди. Странцима дају земљу на 30 година, а нашем колеги из Бачке Тополе на три године. Где то има?“ пита Дракулић. Дракулић додаје и да је Србија у „лошем привредном стању“ и на „вештачком дисању“. „Имамо мали БДП. Не може Србија напред ако нема повећања БДП-а од четири одсто. Нема повећања плата, ни подизања животног стандарда“, каже Дракулић у интервјуу за Недељник, у којем је послао посебну поруку Војиславу Kоштуници. Б92 -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/009401d322a3%240031be70%2400953b50%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
