politika.rs <http://www.politika.rs/sr/clanak/389486/Ruska-humanitarna-misija-pomagace-Srbima-na-KiM>
- Ruska humanitarna misija pomagaće Srbima na KiM 3 minutes _____ Direktor vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić i rukovodilac regionalnog predstavništva za Balkan NVO „Ruska humanitarni misija”, Branimir Nešić, potpisali su danas u Beogradu Memorandum o saradnji na realizaciji humanitarnih i dobrotvornih programa. Prema tom memorantumu, „Ruska humanitarna misija” u saradnji sa vladinom Kancelarijom za KiM, pomagaće ubuduće srpski narod u Pokrajini u oblasti obrazovanja, zdravstva i socijlane pomoći. Đurić je tim ovodom istakao da je prirodno kada na borbi za opstanak našeg naroda na KiM zajednički rade Srbi i Rusi, te da je za nas i simbolički i suštinski veoma važno to što se „Ruska humanitarna misija” uključila u pomoć našem narodu na KiM na organizovan način. Reč je, dodao je Đurić, o uglednoj i ozbiljnoj međunarodnoj humanitarnoj organizaciji koja okuplja značajne donatore iz cele Rusije. „Okuplja i ugledne ljude, intelektualce, ljude od uticaja i dobro je da oni budu zainteresovani i angažovani na pomoći našem narodu na KiM”, rekao je Đurić. Kako je rekao, već je dogovoren čitav niz zajedničkih projekata i aktivnosti, za ovu i za sledeću godinu, koja podrazumevaju ulaganja u bolnice, škole i druge sisteme koji su vitalni za opstanak našeg naroda na KiM. „Pozivam na univerzalnu solidarnost kada je reč o KiM, kao i humanitarne organizacije iz drugih zemalja da nam se priključe, jer borba za KiM, za očuvanje i opstanak srpskog i drugih ugroženih naroda na KiM jeste civilizacijska vrednost svih onih koji se zalažu za opšte principe slobode, čovekoljublja i ljudske sloge i solidarnosti”, rekao je Đurić. On je dodao da su Srbi i Rusi poznati po tome što su uvek bili na stranama onih koji se zalažu za pravo i pravdu, a protiv ugnjetavanja svake vrste i teškog položaja u kome se i danas nalazi srpski narod na KiM. Rukovodilac regionalnog predstavništva „Ruske humanitarne misije” Branimir Nešić je istakao da potpisivanjem Memoranduma, ta organizacija zvanično započinje, zajedno sa Kancelarijom, rad na KiM u tri pravca - obrazovanju, zdravstvu i pomoći socijalno ugroženom stanovništvu. „Nadamo se da će, zajedničkim silama, život naših ljudi i svih koji žive na KiM biti unapređen i da će to biti jedno bolje mesto za život”, rekao je Nešić. Prema njegovim rečima, „Ruska humanitarna misija” radi uz pomoć i podršku ruske države i drugih fondova, u tri regiona - na Balkanu, u srednjoj o centralnoj Aziji i na Bliskom istoku. (Tanjug) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/92e601d33608%244646f510%24d2d4df30%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
