politika.rs 
<http://www.politika.rs/sr/clanak/389486/Ruska-humanitarna-misija-pomagace-Srbima-na-KiM>
  


- Ruska humanitarna misija pomagaće Srbima na KiM


3 minutes

  _____  

Direktor vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić i rukovodilac 
regionalnog predstavništva za Balkan NVO „Ruska humanitarni misija”, Branimir 
Nešić, potpisali su danas u Beogradu Memorandum o saradnji na realizaciji 
humanitarnih i dobrotvornih programa.

Prema tom memorantumu, „Ruska humanitarna misija” u saradnji sa vladinom 
Kancelarijom za KiM, pomagaće ubuduće srpski narod u Pokrajini u oblasti 
obrazovanja, zdravstva i socijlane pomoći.

Đurić je tim ovodom istakao da je prirodno kada na borbi za opstanak našeg 
naroda na KiM zajednički rade Srbi i Rusi, te da je za nas i simbolički i 
suštinski veoma važno to što se „Ruska humanitarna misija” uključila u pomoć 
našem narodu na KiM na organizovan način.

Reč je, dodao je Đurić, o uglednoj i ozbiljnoj međunarodnoj humanitarnoj 
organizaciji koja okuplja značajne donatore iz cele Rusije.

„Okuplja i ugledne ljude, intelektualce, ljude od uticaja i dobro je da oni 
budu zainteresovani i angažovani na pomoći našem narodu na KiM”, rekao je Đurić.

Kako je rekao, već je dogovoren čitav niz zajedničkih projekata i aktivnosti, 
za ovu i za sledeću godinu, koja podrazumevaju ulaganja u bolnice, škole i 
druge sisteme koji su vitalni za opstanak našeg naroda na KiM.

„Pozivam na univerzalnu solidarnost kada je reč o KiM, kao i humanitarne 
organizacije iz drugih zemalja da nam se priključe, jer borba za KiM, za 
očuvanje i opstanak srpskog i drugih ugroženih naroda na KiM jeste 
civilizacijska vrednost svih onih koji se zalažu za opšte principe slobode, 
čovekoljublja i ljudske sloge i solidarnosti”, rekao je Đurić.

On je dodao da su Srbi i Rusi poznati po tome što su uvek bili na stranama onih 
koji se zalažu za pravo i pravdu, a protiv ugnjetavanja svake vrste i teškog 
položaja u kome se i danas nalazi srpski narod na KiM.

Rukovodilac regionalnog predstavništva „Ruske humanitarne misije” Branimir 
Nešić je istakao da potpisivanjem Memoranduma, ta organizacija zvanično 
započinje, zajedno sa Kancelarijom, rad na KiM u tri pravca - obrazovanju, 
zdravstvu i pomoći socijalno ugroženom stanovništvu.

„Nadamo se da će, zajedničkim silama, život naših ljudi i svih koji žive na KiM 
biti unapređen i da će to biti jedno bolje mesto za život”, rekao je Nešić.

Prema njegovim rečima, „Ruska humanitarna misija” radi uz pomoć i podršku ruske 
države i drugih fondova, u tri regiona - na Balkanu, u srednjoj o centralnoj 
Aziji i na Bliskom istoku. (Tanjug)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/92e601d33608%244646f510%24d2d4df30%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to