vidovdan.org 
<http://vidovdan.org/2017/10/06/jelena-vukoicic-engleske-novine-navele-vojvodinu-i-rasku-kao-moguca-zarista-za-otcepljenje/>
  


Јелена Вукоичић: Енглеске новине навеле Војводину и Рашку као могућа жаришта за 
отцепљење


видовдаН

3-4 minutes

  _____  

 

Једна од најутицајнијих новина наших традиционалних ’пријатеља’ Енглеза, The 
Independent, након референдума у Каталонији објавила је текст о потенцијалним 
жариштима широм Европе, која би у неком тренутку могла да прогласе независност. 
Између осталог се, као потенцијалне државе, помињу и Република Српска и 
Херцег-Босна (што има логике с обзиром на просту чињеницу да БиХ као држава 
никад није профункционисала, нити ће), а на карти су као ’проблематичне’ регије 
означене и Војводина и Рашка област, тзв. Санџак. По ком то критеријуму 
Војводина, у којој је више од 70% становништва српске националне припадности, 
док су на другом месту Мађари са око 10%, представља регију чији становници 
желе отцепљење? На изборима одржаним пре годину и по дана аутономашка странка 
Ненада Чанка освојила је око 6% гласова што отприлике представља и снагу читаве 
приче о ’посебности’ северне српске покрајине. Када је Војводина у питању, 
логичније би било размислити о томе колико њена политичка аутономија уопште има 
смисла, када се узме у обзир етнички састав становништва и резултати на 
изборима? 

Што се Рашке тиче, она је (средњовековна Рашка) подељена између две државе, 
Србије и Црне Горе, а у српском делу Муслимани су већина у три општине, од 
којих су две руралне. Да не би то можда била самоодржива држава – главни град 
Нови Пазар, и Тутин и Сјеница као два сателита?? Британска подмуклост, европски 
(бриселски) цинизам и америчка брутална и отворена агресија су нам одавно добро 
познати, али њихово синхронизовано и континуирано иживљавање над Србијом и 
српским народом често превазилази границе и логике и здравог разума. Од 
Војводине конкретно комунисти су покушавали да направе државу све време њихове 
бруталне владавине дуге готово пола века, а онда су њихов посао наставиле 
западне – америчке ’невладине’ организације, Сорош и слични. Једно време су 
имали и врло јаку институционалну подршку уз помоћ владајуће Демократске 
странке која је чинила бројне уступке сепаратистима. Резултат свега – 6% за ЛСВ 
на изборима 2016. У Војводини живе Срби, а њихова држава може да буде само 
Србија. Чанкова пропала политичка каријера, која ће се на следећим покрајинским 
изборима вероватно и завршити, уз сву ’несебичну’ логистичку и материјалну 
помоћ наших западних ’пријатеља’, сасвим довољно говори у прилог овој тврдњи. 
Војводина = Србија. А господа из Британије и Америке нека се потруде да 
сачувају своју творевину Босну и Херцеговину у коју су слили милијарде долара и 
потрошили више од две деценије (неуспешно) покушавајући да изграде државу. Све 
џаба. На крају ће БиХ доживети судбину Југославије. Ето, ту је Independent у 
праву.

http://poskok.info/wp/the-independent-herceg-bosna-i-rs-mogle-bi-biti-nezavisne-drzave/#disqus_thread

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00bf01d33eb6%24003acd60%2400b06820%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to