NSP: Vlada mora da reaguje u slučaju naših zatvorenika u Crnoj Gori
Narodni slobodarski pokret, Koalicija raseljenih sa KiM i Narodna mreža uputili su protestno pismo vladi Srbije u kome traže da u što kraćem roku izdejstvuju da pet državljana Srbije koji su već godinu dana u pritvoru u Crnoj Gori budu oslobođeni. 1 <http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=358745&title=NSP%3a+Vlada+mora+da+reaguje+u+slu%c4%8daju+na%c5%a1ih+zatvorenika+u+Crnoj+Gori#vest_komentar> Piše: Danas online Beograd 08. oktobar 2017. 14:57 Foto: miroslavparovic.rs - Mi kao odgovorni ljudi i predvodnici organizacija koje su se na delu pokazale kao državno i nacionalno odgovorne, zahtevamo od Vlade Srbije da u najkraćem mogućem roku od državnih organa Crne Gore izdejstvuje da se pet državljana Srbije koji već godinu dana leže u zatvoru zbog više je nego očigledno nameštene afere „državni udar“ puste da se brane sa slobode, piše u pismu. Podsećaju da je pet naših državljana poslužilo režimu Mila Đukanovića da u izbornom danu izfabrikuje priču kako su nekakvi teroristi iz Srbije pokušali da silom sruše njegov režim. Na ovaj način, Crna Gora je indirektno optužila Srbiju za širenje terorizma u regionu i sebi obezbedila alibi pred svojim gazdama iz NATO pakta, a nama kao državi je ponovo stavljena stigma regionalnog problema. U svom pismu navode i da javnost u Srbiji mora da zna da je među tim navodnim „teroristima“ i Branka Milić, žena koja ima više od šesedeset godina i koja već deseti dan štrajkuje glađu jer su joj uskraćena ljudska prava u crnogorskom zatvoru i koja se nalazi u zaista lošem zdravstvenom stanju. Zamislite da jedna žena narušava mir u Crnoj Gori i ugrožava autokratski režim koji vlada već tri decenije?! Iako to normalan ljudski um ne može ni da zamisli, državni organi u Crnoj Gori na tome baziraju svoju optužnicu i vode sudski proces. -Stvarni bezbednosni problemi u regionu dolaze iz delovanja crnogorske i albanske mafije. Rat „škaljarskog“ i „kavačkog“ klana su najbolji primeri kako se kriminal i terorizam iz Crne Gore preliva na Srbiju i region. Na tom primeru se vidi kako opaki kriminalci likvidiraju jedni druge i dovode u životnu opasnost nevine građane. Nije teško uporediti te kriminalce sa Brankom Milić i vrlo brzo izvući sve potrebne zaključke, stoji u saopštenju. Kao glavni zadatak države navode zaštitu svih svojih građana, a posebno onih koji su žrtve političkih intriga i nedemokratskih režima u svetu. Stoga je njihov stav da se prema pet državljana Srbije koji su nevini u zatvoru u Crnoj Gori treba ponašati kao prema žrtvama najnedemokratskijeg režima u Evropi. http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=358745&title=NSP%3A+Vlada+mora+da+reaguje+u+slu%C4%8Daju+na%C5%A1ih+zatvorenika+u+Crnoj+Gori -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/003701d340a3%24cf79a8a0%246e6cf9e0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
