NSP: Vlada mora da reaguje u slučaju naših zatvorenika u Crnoj Gori

Narodni slobodarski pokret, Koalicija raseljenih sa KiM i Narodna mreža uputili 
su protestno pismo vladi Srbije u kome traže da u što kraćem roku izdejstvuju 
da pet državljana Srbije koji su već godinu dana u pritvoru u Crnoj Gori budu 
oslobođeni.

1 
<http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=358745&title=NSP%3a+Vlada+mora+da+reaguje+u+slu%c4%8daju+na%c5%a1ih+zatvorenika+u+Crnoj+Gori#vest_komentar>
  

Piše: Danas online

Beograd 08. oktobar 2017. 14:57

 

Foto: miroslavparovic.rs

- Mi kao odgovorni ljudi i predvodnici organizacija koje su se na delu pokazale 
kao državno i nacionalno odgovorne, zahtevamo od Vlade Srbije da u najkraćem 
mogućem roku od državnih organa Crne Gore izdejstvuje da se pet državljana 
Srbije koji već godinu dana leže u zatvoru zbog više je nego očigledno 
nameštene afere „državni udar“ puste da se brane sa slobode, piše u pismu.

Podsećaju da je pet naših državljana poslužilo režimu Mila Đukanovića da u 
izbornom danu izfabrikuje priču kako su nekakvi teroristi iz Srbije pokušali da 
silom sruše njegov režim. Na ovaj način, Crna Gora je indirektno optužila 
Srbiju za širenje terorizma u regionu i sebi obezbedila alibi pred svojim 
gazdama iz NATO pakta, a nama kao državi je ponovo stavljena stigma regionalnog 
problema.

U svom pismu navode i da javnost u Srbiji mora da zna da je među tim navodnim 
„teroristima“ i Branka Milić, žena koja ima više od šesedeset godina i koja već 
deseti dan štrajkuje glađu jer su joj uskraćena ljudska prava u crnogorskom 
zatvoru i koja se nalazi u zaista lošem zdravstvenom stanju. Zamislite da jedna 
žena narušava mir u Crnoj Gori i ugrožava autokratski režim koji vlada već tri 
decenije?! Iako to normalan ljudski um ne može ni da zamisli, državni organi u 
Crnoj Gori na tome baziraju svoju optužnicu i vode sudski proces.

-Stvarni bezbednosni problemi u regionu dolaze iz delovanja crnogorske i 
albanske mafije. Rat „škaljarskog“ i „kavačkog“ klana su najbolji primeri kako 
se kriminal i terorizam iz Crne Gore preliva na Srbiju i region. Na tom primeru 
se vidi kako opaki kriminalci likvidiraju jedni druge i dovode u životnu 
opasnost nevine građane. Nije teško uporediti te kriminalce sa Brankom Milić i 
vrlo brzo izvući sve potrebne zaključke, stoji u saopštenju.

Kao glavni zadatak države navode  zaštitu svih svojih građana, a posebno onih 
koji su žrtve političkih intriga i nedemokratskih režima u svetu. Stoga je 
njihov stav da se prema pet državljana Srbije koji su nevini u zatvoru u Crnoj 
Gori treba ponašati kao prema žrtvama najnedemokratskijeg režima u Evropi.

http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=358745&title=NSP%3A+Vlada+mora+da+reaguje+u+slu%C4%8Daju+na%C5%A1ih+zatvorenika+u+Crnoj+Gori

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/003701d340a3%24cf79a8a0%246e6cf9e0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to