vidovdan.org <http://vidovdan.org/2017/10/13/nato-sutnuo-jelenu-milic/>
НАТО шутнуо Јелену Милић! | Видовдан Магазин видовдаН 3 minutes _____ Јелена Милић више неће бити главни НАТО човек у Србији, сазнаје Српски телеграф! – Милићева ће бити смењена јер им је буквално дозлогрдила. У НАТО влада мишљење да уопште није на прави начин заступала њихове интересе у Србији. Врло брзо ће јој отказати сарадњу, а на место главног НАТО лобисте у Србији требало би да буде постављен председник Центра за проучавање глобализације Дејан Милетић – преноси добро обавештени извор Српског телеграфа закључке са недавне Парламентарне скупштине НАТО. У складу са политиком отопљавања односа са Србијом и покушајем да на мирнији начин и без притисака приволе нашу земљу да пристане на чланство, Алијанса је решила да промени и свог главног представника у Србији управо због агресивне реторике. Директорка Центра за евроатлантске студије је имала неколико озбиљних испада у јавности који су буквално оставили без текста њене претпостављене, тако да су одлучили да јој заврну славину. НАТО новац, од кога годинама живи док пљује сопствену земљу, више неће видети – наводи саговорник нашег листа. Док Милићева јуче није одговарала на поруке Српског телеграфа, Милетић каже да није обавештен о оваквим намерама Алијансе. – Нажалост, немам информације до којих сте дошли, па не могу ни да коментаришем. Хвала на разумевању – поручио је Милетић за Српски телеграф. Политички аналитичар Цвијетин Миливојевић, међутим, оцењује да је Милићева наоко добро агитовала за НАТО и да је дизала велику галаму, али да је врло могуће да ће је управо та галама коштати посла. – Вероватно је много галамила, а често је то контрапродуктивно. Тактика рада која подразумева невидљивост, она тактика испод стола често је у маниру великих сила – оцењује Миливојевић и додаје да би држава требало да покуша да стане на крај оваквим појавама у Србији. Сва лудила Милићеве – Нема доказа да је осиромашени уранијум штетан, у малим количинама је благотворан за људски организам – Америчке санкције Додику један су од најбољих потеза Запада у последњих неколико година – Демонстративно напустила емисију у којој је гостовала са председником Александром Вучићем – Нажалост, Русија постоји – Озбиљно размишљам да се кандидујем за председника Србије. Да бар у првом кругу отворим теме ЕУ-НАТО сарадње, односа ЕУ према Русији – Преко Твитера је српском тенисеру Новаку Ðоковићу упутила псовку: „Иди Ноле у 3 ЛПМ“+ Миливојевић: Вероватно је много галамила, а често је то контрапродуктивно
