in4s.net 
<http://in4s.net/dodik-ambasadorka-sad-upravlja-bih-ona-je-oslobodila-orica/>  


Додик:  Амбасадорка САД управља БиХ, она је ослободила Орића


Новости

2 minutes

  _____  

Милорад Додик

Председник Републике Српске Милорад Додик тврди да Босном и Херцеговином 
управља амбасадорка САД Морин Кормак и да је она поставила судије које су 
ослободиле Насера Орића.

„Директно је имплементирана америчка амбасада у одлуку ослобађања Насера Орића. 
Ту нема дилеме. Ја сам то рекао пре пет дана, нико то није демантовао“, рекао 
је Додик у интервјуу за телевизију Прва.

Он тврди и да Кормак има све податке о злочинима Насера Орића.

„Ја сам пре десет година у америчкој амбасади гледао те податке, доказе. Нисам 
им ни тражио него су они мени рекли и показали. Кормакова одлучује ко ће бити 
судија, ко ће бити председник суда, како ће они радити. Кључно питање, зашто се 
суди 20 година после? Људи нестају, много је људи нестало. Неки су убијени, 
некима је прећено“, рекао је Додик.

Додик каже да сукоба са америчком амбасадом нема и да нема оптерећења за 
Републику Српску, јер му „из америчке амбасаде не долазе да нешто траже или 
намећу“.

Додик је изјавио и да би га амерички председник Доналд Трамп скинуо са листе 
особа под финансијским санкцијама САД, али да не може то да уцини, јер наилази 
на отпор у Стејт департменту.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00c801d3450c%2489b06800%249d113800%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to