in4s.net 
<http://in4s.net/proslava-u-centru-beograda-na-ulicama-kolone-vojnika-i-ljudi-sa-zastavama/>
  


Прослава у центру Београда: На улицама колоне војника и људи са заставама


Спутњик

3-4 minutes

  _____  

 

Свечаним дефилеом од Теразија до Калемегдана почело је свечано обележавање 73. 
годишњице ослобођења Београда у Другом светском рату. Топови и тенкови на 
београдским улицама изненадили су само необавештене суграђане који су на путу 
до посла пролазили поред Теразија и Палате Албанија.

Код Споменика обешеним родољубима, у 11 часова је почео Меморијални марш 
„Кораком слободе“, а учесницима марша обратили су се министар одбране 
Александар Вулин и градски менаџер Горан Весић.

Поводом манифестације „Дани Београда“, која ће трајати данас и сутра, а све 
поводом годишњице ослобођења српске престонице у Другом светском рату, 
предвиђена је и парада од Теразија до Трга републике.

Тим поводом Улица краља Милана, Теразије и Коларчева су „украшене“ музејским 
експонатима, оружјем које је коришћено пре више од седам деценија у одлучујућим 
биткама.

На Тргу републике припремљена је и бина на којој се на великом паноу, уз црвену 
звезду петокраку, налази и натпис „73 године од ослобођења Београда“.

На раскрсници Трга Николе Пашића и Теразија полако се формира колона, како од 
војника, тако и грађана који су дошли са разним заставама.

Централна свечаност под називом „Слобода 2017“ почеће у петак 20. октобра у 12 
часова на аеродрому Батајница.

Измене у саобраћају због обележавања Дана ослобођења

Саобраћај у улицама Краља Милана, Теразије и Коларчева биће обустављен од девет 
до 14 часова због манифестације којом се обележава Дан ослобођења Београда а 
доћи ће и до измена траса на појединим линијама градског превоза, саопштио је 
Беоинфо.

Због затварања улица аутобуси 21А, 22А и 29А ће саобраћати трасом: Студентски 
трг-Васе Чарапића-Трг републике-Македонска-Дечанска-Трг Николе Пашића-Булевар 
краља Александра-Београдска-Његошева-Курсулина-Макензијева и даље редовним 
трасама.

Аутобуси са линије 24 саобраћаће, у оба смера трасом: Трг 
републике-Македонска-Дечанска-Булевар краља Александра (Београдска-Краља 
Милутина у супротном смеру) и даље редовним трасама.

Аутобуси 26, 37 и 44 саобраћаће у оба смера трасом: Трг 
републике-Македонска-Дечанска-Булевар краља Александра и даље редовним трасама. 
Аутобуси са линије 37 и 44, у смеру ка периферији, користиће стајалиште „Трг 
републике“ са линијама 24 и 26.

Аутобуси са линије 27, у смеру ка Тргу републике, саобраћаће трасом: Булевар 
краља Александра-Дечанска-Македонска-Трг републике.

Аутобуси са линије 31 у оба смера трасом: Студентски трг-Трг републике 
—Македонска-Дечанска-Булевар краља Александра-Кнеза Милоша-Немањина-Славија и 
даље редовним трасама.

Аутобуси са линија 21А, 22А и 29А ће на измењеном делу трасе користити сва 
постојећа стајалишта, као и привремено стајалиште „Макензијева 1“ у смеру ка 
Тргу републике у Курсулиној улици испред броја 14.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/026701d348e2%240a9cbfd0%241fd63f70%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to