novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:691836-Dragomir-Andjelkovic-NATO-lobisti-ponovo-na-delu>
  


Dragomir Anđelković: NATO lobisti ponovo na delu | Društvo


5-6 minutes

  _____  

22. oktobar 2017. 12:30 | 

Komentara:  
<about:reader?url=http%3A%2F%2Fwww.novosti.rs%2Fvesti%2Fnaslovna%2Fdrustvo%2Faktuelno.290.html%3A691836-Dragomir-Andjelkovic-NATO-lobisti-ponovo-na-delu>
 10 

Politički analitičar o "ubijanju" istine, mašineriji zapada.... Ovde se 
nedvosmisleno radi o tuđinskoj "petoj koloni"

KAKO je tačno rekao čuveni američki senator Hiram Džonson (1866-1945): "Kada 
izbije rat, prva žrtva je istina." Tako je bilo u vreme kada je izrekao te reči 
(1917) i ostalo do danas. Međutim, izmenile su se dve stvari. Od sredine 
tridesetih godina prošlog veka tj. od početka ekspanzije Trećeg rajha, agresori 
mnogo drskije i dugotrajnije "ubijaju" istinu. I u tome im, između ostalog, 
pomaže "peta kolona" u zemljama izloženim agresiji.

U tom ključu treba dešifrovati histeričnu reakciju američkog ambasadora u 
Srbiji i pratećeg lokalnog antisrpskog orkestra, na postavljenje nekoliko 
proslavljenih srpskih generala na pozicije predavača u okvirima vojnog 
školstva, odnosno na odgovarajuću odluku ministra Vulina i njegovu spremnost da 
je brani. Sve je tu logično. Kako želja onih kojima je stalo do očuvanja 
državnosti i slobode Srbije da buduće srpske starešine uče generali koji su 
1999. hrabro branili našu zemlju od NATO mašinerije, tako i nastojanje njenih 
predstavnika da očuvaju tekovine svojih balkanskih zlodela.

Iz svojih geopolitičkih pobuda evroatlantski centri moći su, protivno pravu i 
pravdi, razbili Jugoslaviju, izazvali seriju krvavih ratova, grubo gazili prava 
srpskog naroda i raskomadali njegov etnički i državni prostor. Da bi sebe 
"oprali" i ono što su nametnuli očuvali, bilo im je i ostalo bitno da navodno 
nezavisna i objektivna tela legalizuju njihovo ubijanje ljudi i istine te 
kreiranje laži. Zato je i formiran Haški kvazitribunal, a zapravo evroatlantski 
ikviziciono-propagandni organ. Uz to je i drugim mirnodopskim sredstvima 
nastavljena agresija protiv Srba. Cilj je bio da naša svest bude preparirana, 
te da dubinski usvojimo spoljne parametre postmoderne okupacije. Drugim rečima, 
da preko srpskih medijskih i obrazovnih institucija - ako je potrebno i uz 
asistenciju sudova i policije - polako usvojimo agresorski kliše prema kome smo 
mi krivi što nas je NATO tukao.

Globalni i lokalni oponenti koji su nas bombardovali i satirali tokom poslednje 
decenije 20. veka - od Koranskog mosta do Prizrena - mnogo snaga i sredstava 
uložili su u ispiranje naših mozgova. Ali, na njihovu žalost, nisu postigli ono 
što su hteli. Ogromna većina Srba nije zaboravila šta nam je učinjeno. Srpsko 
društvo oduprlo se duhovnoj okupaciji a sada je, konačno, na nedvosmislen način 
i država pokazala da je čak ni implicitno ne prihvata. U tome se ogleda značaj 
Vulinovog, kako ličnog, tako i institucionalnog, odnosa prema Lazareviću i 
drugim od NATO struktura proganjanim srpskim generalima. S druge strane, zbog 
kapaciteta da to uradi, i pre nego što je povukao takav potez, Vulin se suočio 
sa stigmatizacijom od ovdašnjih medijskih i drugih antisrpskih lobista.

A da su oni baš to, najbolje se vidi na osnovu lika i dela Sonje Biserko. 
Dotična gospođa - koja se sada okomila na srpske generale i aktuelnog ministra 
odbrane, a u prethodnim godinama uvek stajala na stranu srpskih neprijatelja - 
svojevremeno je zbog toga dobila orden Red kneza Trpimira. Biserkova, koja se 
lažno predstavlja kao borac za ljudska prava, prihvatila je odlikovanje 
dodeljeno od zagrebačkih vlastodržaca, koji su izveli genocidnu akciju "Oluja" 
i na druge načine pobili hiljade, a proterali stotine hiljada Srba. Posle toga 
nema više mesta za pretvaranje u vezi s tim šta ona i njoj slični rade i za 
koga!

Ipak - možda će nekome to delovati paradoksalno - zbog svega toga ne treba da 
se ljutimo. Svako ima pravo da radi sebi i svojim poslodavcima u prilog. Samo 
stvari treba da prepoznamo i nazovemo pravim imenom. Srbija je toliko 
demokratska zemlja da omogućava da na njenoj teritoriji rade čak i lobističke 
ekspoziture naših lokalnih i globalnih neprijatelja. Međutim, ne smemo 
dopustiti da nam one manipulativno nametnu da su nosioci ideja demokratije, 
slobode, ravnopravnosti. Nisu! Da ponovim: nedvosmisleno se radi o tuđinskoj 
"petoj koloni". Njenim lažima moramo se energično i promišljeno suprotstaviti 
našom istinom.

Što se tiče ljutnje, i ona ima svoje mesto. Samo nju treba da usmerimo ka onima 
u redovima naše vlasti koji se solidarišu sa srpskim neprijateljima. 
Neprijatelji rade protiv nas i to je njihov posao; problem je kada oni koji su 
dužni da brane srpske interese to ne čine. A sramna je činjenica da suviše 
mnogo faktora naše vlasti nije imalo hrabrosti i morala da se solidariše sa 
napadnutim generalima i ministrom Vulinom. Štaviše, jedna ministarka je u jeku 
antisrpske histerije Kajla Skota više nego prijateljski primila američkog 
ambasadora u Beogradu. Da li je to normalno? Da li odbrana srpskih interesa 
treba da bude odraz ličnog stava i odvažnosti ili manifestacija sistematske 
državne politike? 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004901d34b3e%2460b11570%2422134050%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to