novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html%3A691838-Branko-Radun-Uvek-spremni-globalisti-hoce-da-nas-ponize>
  


Branko Radun: Uvek spremni globalisti hoće da nas ponize | Društvo


3 minutes

  _____  

22. oktobar 2017. 14:43 | Komentara: 0 

Politički analitičar o samopoštovanju, mirnodopskoj vojsci...: Kampanja 
ozbiljnija nego što izgleda

GENERAL Lazarević i drugi visoki oficiri naše vojske koji su bili ratni 
komandanti u ratu za Kosovo 1999, a koje je Haški tribunal osudio zbog komandne 
odgovornosti, biće vraćeni kao predavači na Vojnoj akademiji. Ministar odbrane 
Vulin potvrdio je da će srpski ratni generali i oficiri dobiti svoje mesto u 
obrazovnom sistemu Vojske. Pored generala Lazarevića, kao predavači trebalo bi 
da budu i general Delić i načelnik Generalštaba general Diković.

Svaka vojska nastoji da za svoje učitelje ima one oficire koji poseduju bogato 
ratno iskustvo, a ovi generali ga imaju. Vojska u miru i vojska u ratu dve su 
različite vojske. Stoga sve ozbiljne vojske, pa i države koje ih formiraju, 
nastoje da mirnodopska vojska bude što sličnija ratnoj da bi mogla odgovoriti 
svim izazovima nekog budućeg sukoba. Ili drugačije rečeno - najbolje sredstvo 
odvraćanja potencijalnog agresora je mirnodopska vojska koja je gotovo 
identična ratnoj vojsci ili koja je osposobljena za rat. Najefikasniji način da 
ovo postignete je da imate ratno iskusne oficire kao predavače u vojnim školama.

Problem za dežurne globaliste i moraliste, a i njihove mentore po stranim 
ambasadama, jeste što su neki od ovih oficira osuđeni na montiranim suđenjima u 
Haškom tribunalu za maglovite optužnice za komandnu odgovornost i za učešće u 
zavereničkom zločinačkom poduhvatu. Advokati globalizma srpske oficire 
izjednačavaju sa istinskim zločincima poput Haradinaja ili Gotovine. Pritom 
njima nije problem što evidentni zločinci poput Haradinaja mogu uz podršku 
Zapada voditi prištinsku vladu, a srpski generali koji su bili žrtve montiranih 
suđenja ne mogu ni da predaju na akademiji. Licemerje u službi stranih 
pritisaka na Srbiju, u čemu, nažalost, učestvuju i građani Srbije.

Svrha ove kampanje protiv srpskih generala je mnogo ozbiljnija no što na prvi 
pogled izgleda. Njen cilj je da Srbija i dalje prihvata žig srama isključivog 
krivca za sve loše što se desilo devedesetih. Da i dalje Srbija kleči i posipa 
se pepelom. Nasuprot toga povratak generala na akademije nije značajan samo za 
Vojsku, već i za celu zemlju. To je povratak samopoštovanja i početak 
ispravljanja Srbije. A to nema cenu. 

 

Reply via email to