blic.rs 
<http://www.blic.rs/vesti/politika/radulovic-optuzio-jankovica-i-ds-da-su-pravili-paralelni-db-jaci-od-drzave/w7d7wy5>
  


Radulović optužio Jankovića i DS da su "pravili paralelni DB, jači od države"


Foto: G. Srdanov / RAS Srbija

6-8 minutes

  _____  

Blic | 24. 11. 2017 - 20:08h 

Predsednik DJB Saša Radulović, nakon jučerašnje rasprave na Tviteru sa Sašom 
Jankovićem, oglasio se večeras saopštenjem u kojem iznosi nove optužbe na račun 
lidera Pokreta slobodnih građana, ali i Demokratske strane.

Saša Radulović 

Radulović tvrdi da ga je u januaru 2014. godine, dok je još bio ministar 
privrede a u javnosti se spekulisalo da se sprema da podnese ostavku, 
"telefonom pozvao Saša Janković, koji je u to vreme bio zaštitnik građana i 
rekao mu da bi dobro bilo da se vide".

- Sastanak se održao u mom kabinetu u Ministarstvu privrede. Rekao mi je da zna 
da razmišljam o podnošenju ostavke i da bi bilo dobro da o tome dobro 
razmislim. Ispričao mi je priču o tome kako je Demokratska stranka 2004. godine 
krenula u izgradnju paralelne službe bezbednosti, u stvari aparata za praćenje 
i prisluškivanje, i da je ta služba sada jača, modernija i bolje opremljena od 
državne i onda kazao: "Mi mislimo da ne bi trebalo da podnosiš ostavku na mesto 
ministra privrede, već da sačekaš". Govorio je o tome da treba da se steknu 
bezbednosni i drugi uslovi i da je do tada bolje da ostanem unutra. Bio sam 
zatečen ovim, odgovorio sam neodređeno i tu se razgovor završio - piše 
Radulović na zvaničnom sajtu DJB.

Radulović tvrdi da je odmah potom "razgovarao sa svojim najužim timom u 
Ministarstvu privrede i da su svi bili iznenađeni".

- Znali smo za rad Mikija Rakića, znali smo i za metode službi koje kroje celu 
političku scenu u Srbiji od nastanka višestranačja, znali smo da vam na 
razgovore uvek šalju prijatelje sa prijateljskim savetima, ali niko od nas ovo 
nije očekivao. Sašu Jankovića inače znam od 2011. godine, kada sam pokušavao da 
napravim tim koji bi podržao Vericu Barać na izborima za predsednika Srbije. 
Nakon tog dana, o ovom za nas bizarnom sastanku, nismo više razgovarali - 
napisao je Radulović.

Lider DJB tvrdi i da to nije bio jedini Jankovićev poziv.

- Nekoliko dana nakon ostavke me je telefonom pozvao Saša Janković, bio je 
veoma ljut i pitao me je: “Zar se nismo dogovorili?” Odgovorio sam: “Naravno da 
nismo. Ja sam te saslušao šta si imao da kažeš. Odluka je samo moja”. Nikada 
više nismo pričali o ovome - navodi Radulović.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00cd01d36607%24bc998be0%2435cca3a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to