blic.rs <http://www.blic.rs/vesti/politika/radulovic-optuzio-jankovica-i-ds-da-su-pravili-paralelni-db-jaci-od-drzave/w7d7wy5>
Radulović optužio Jankovića i DS da su "pravili paralelni DB, jači od države" Foto: G. Srdanov / RAS Srbija 6-8 minutes _____ Blic | 24. 11. 2017 - 20:08h Predsednik DJB Saša Radulović, nakon jučerašnje rasprave na Tviteru sa Sašom Jankovićem, oglasio se večeras saopštenjem u kojem iznosi nove optužbe na račun lidera Pokreta slobodnih građana, ali i Demokratske strane. Saša Radulović Radulović tvrdi da ga je u januaru 2014. godine, dok je još bio ministar privrede a u javnosti se spekulisalo da se sprema da podnese ostavku, "telefonom pozvao Saša Janković, koji je u to vreme bio zaštitnik građana i rekao mu da bi dobro bilo da se vide". - Sastanak se održao u mom kabinetu u Ministarstvu privrede. Rekao mi je da zna da razmišljam o podnošenju ostavke i da bi bilo dobro da o tome dobro razmislim. Ispričao mi je priču o tome kako je Demokratska stranka 2004. godine krenula u izgradnju paralelne službe bezbednosti, u stvari aparata za praćenje i prisluškivanje, i da je ta služba sada jača, modernija i bolje opremljena od državne i onda kazao: "Mi mislimo da ne bi trebalo da podnosiš ostavku na mesto ministra privrede, već da sačekaš". Govorio je o tome da treba da se steknu bezbednosni i drugi uslovi i da je do tada bolje da ostanem unutra. Bio sam zatečen ovim, odgovorio sam neodređeno i tu se razgovor završio - piše Radulović na zvaničnom sajtu DJB. Radulović tvrdi da je odmah potom "razgovarao sa svojim najužim timom u Ministarstvu privrede i da su svi bili iznenađeni". - Znali smo za rad Mikija Rakića, znali smo i za metode službi koje kroje celu političku scenu u Srbiji od nastanka višestranačja, znali smo da vam na razgovore uvek šalju prijatelje sa prijateljskim savetima, ali niko od nas ovo nije očekivao. Sašu Jankovića inače znam od 2011. godine, kada sam pokušavao da napravim tim koji bi podržao Vericu Barać na izborima za predsednika Srbije. Nakon tog dana, o ovom za nas bizarnom sastanku, nismo više razgovarali - napisao je Radulović. Lider DJB tvrdi i da to nije bio jedini Jankovićev poziv. - Nekoliko dana nakon ostavke me je telefonom pozvao Saša Janković, bio je veoma ljut i pitao me je: “Zar se nismo dogovorili?” Odgovorio sam: “Naravno da nismo. Ja sam te saslušao šta si imao da kažeš. Odluka je samo moja”. Nikada više nismo pričali o ovome - navodi Radulović. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00cd01d36607%24bc998be0%2435cca3a0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
