И војници KФОР жртве осиромашеног уранијума – 300 их умрло  
<http://www.vidovdan.org/2017/11/25/i-vojnici-kfor-zrtve-osiromasenog-uranijuma-300-ih-umrlo/>
 


Поделите:

 <http://www.vidovdan.org/#facebook> Facebook 
<http://www.vidovdan.org/#twitter> Twitter 
<http://www.vidovdan.org/#google_plus> Google+ <http://www.vidovdan.org/#email> 
Email <http://www.vidovdan.org/#viber> Viber 
<http://www.vidovdan.org/#facebook_messenger> Facebook Messenger 
<http://www.vidovdan.org/#copy_link> Copy Link

Италијански војници који су били у мисијама KФОР желе да покажу да постоји веза 
између болести које су добили и њиховог боравка на Kосову и Метохији.

Дејство осиромашеног уранијума који је током бомбардовања бачен на нашу земљу 
1999. године изазива опречна мишљена стручне јавности – од тога да је главни 
узрочник канцерогених обољења, до тога да је безопасан.

За време бомбардовања 1999. на територију Србије бачено је између 10 и 15 тона 
осиромашеног уранијума, а највише је бачено на KиМ.

„Kада пореде колика је то радиоактивност уранијума неко је израчунао да 
килограм банана једнако је килограм осиромашеног уранијума”, наводи радиолог 
Александар Ивковић.

Међутим, докторка Антионета Гати, каже: „Након само шест месеци боравка тамо 
војници су се враћали болесни”.

До данас је умрло 300 италијански војника, 4.000 је болесно, а основали су и 
друштво жртава осиромашеног уранијума.

Б92

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01f701d36629%245518fe70%24ff4afb50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to