in4s.net <https://www.in4s.net/stamatovic-nemacka-svinjarska-fatamorgana-banatu-stetu-srpskih-gradjana/>
Стаматовић: Немачка свињарска фатаморгана у Банату на штету српских грађана ИН4С 3 minutes _____ Дуго најављивана инвестиција којом се напредњачки режим нападно поносио јер је, наводно, успео да доведе највећег немачког произвођача свиња у Србију, није ништа друго него још једна у низу превара Александра Вучића који је том истом фамозном „Тенису“ предао у руке плодно војвођанско земљиште на 30 година, иако је почетак изградњи фарми померен за две године, па ће Немци још, у међувремену, моћи да дају у закуп „поклоњену“ земљу, саопштио је Милан Стаматовић, председник Иницијативног одбора Здраве Србије (ЗС) и упозорио: „а ако и започну пројекат, уместо најављиваних 300 милиона евра, уложиће три пута мање новца и нису у обавези да изграде свих пет фарми свиња како је народу представљено, при чему ће држава издвојити најмање 20 милиона евра и обезбедити грађевинско земљиште без накнаде и бројне пореске олакшице.“ Он је напоменуо да су „државне распикуће спремне, ради опстанка на власти, да се одрекну сопствене земље и униште домаћу пољопривредну производњу приказујући долазак страних компанија на српско тржиште као заслугу и дело једне странке и једног човека“. Стаматовић истиче да су поменутом произвођачу меса, за сада, дато у закуп 2.420 хектара земљишта у околини Зрењанина и приближно једнака површина у близини Кикинде, обе на 30 година, за које ће „Тенис” хектар пољопривредног земљишта плаћати у просеку 207 евра годишње, што је, према речима напредног министра пољопривреде Недимовића, одлична цена јер је, „замислите, знатно већа од просечне цене коју плаћају српски пољопривредници и која износи 190 евра!?“ „На томе се неће стати па ће у наредном периоду немачка компанија добити у закуп парцеле у Пландишту, Вршцу и Сечњу, па ће, са раније одобреним земљиштем ‘Тенис’ добити око 15.000 хектара најплодније српске земље, на којој ће од државних, односно пара свих грађана Србије градити и улагати,“ каже Стаматовић и подсећа да ово није једини пример уништавања српске пољопривреде и да су произвођачи малина, „због издајничког односа председника државе и његове Владе према српским малинарима, принуђени на радикализацију протеста јер се до 29. новембра, када је био последњи рок, нико није удостојио да им одговори на питања, молбе и захтеве о утврђивању коначне цене малине“. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/025c01d36d11%2400345e60%24009d1b20%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
