in4s.net 
<https://www.in4s.net/stamatovic-nemacka-svinjarska-fatamorgana-banatu-stetu-srpskih-gradjana/>
  


Стаматовић: Немачка свињарска фатаморгана у Банату на штету српских грађана


ИН4С

3 minutes

  _____  

 

Дуго најављивана инвестиција којом се напредњачки режим нападно поносио јер је, 
наводно, успео да доведе највећег немачког произвођача свиња у Србију, није 
ништа друго него још једна у низу превара Александра Вучића који је том истом 
фамозном „Тенису“ предао у руке плодно војвођанско земљиште на 30 година, иако 
је почетак изградњи фарми померен за две године, па ће Немци још, у 
међувремену, моћи да дају у закуп „поклоњену“ земљу, саопштио је Милан 
Стаматовић, председник Иницијативног одбора Здраве Србије (ЗС) и упозорио: „а 
ако и започну пројекат, уместо најављиваних 300 милиона евра, уложиће три пута 
мање новца и нису у обавези да изграде свих пет фарми свиња како је народу 
представљено, при чему ће држава издвојити најмање 20 милиона евра и обезбедити 
грађевинско земљиште без накнаде и бројне пореске олакшице.“

Он је напоменуо да су „државне распикуће спремне, ради опстанка на власти, да 
се одрекну сопствене земље и униште домаћу пољопривредну производњу приказујући 
долазак страних компанија на српско тржиште као заслугу и дело једне странке и 
једног човека“.

Стаматовић истиче да су поменутом произвођачу меса, за сада, дато у закуп 2.420 
хектара земљишта у околини Зрењанина и приближно једнака површина у близини 
Кикинде, обе на 30 година, за које ће „Тенис” хектар пољопривредног земљишта 
плаћати у просеку 207 евра годишње, што је, према речима напредног министра 
пољопривреде Недимовића, одлична цена јер је, „замислите, знатно већа од 
просечне цене коју плаћају српски пољопривредници и која износи 190 евра!?“

„На томе се неће стати па ће у наредном периоду немачка компанија добити у 
закуп парцеле у Пландишту, Вршцу и Сечњу, па ће, са раније одобреним земљиштем 
‘Тенис’ добити око 15.000 хектара најплодније српске земље, на којој ће од 
државних, односно пара свих грађана Србије градити и улагати,“ каже Стаматовић 
и подсећа да ово није једини пример уништавања српске пољопривреде и да су 
произвођачи малина, „због издајничког односа председника државе и његове Владе 
према српским малинарима, принуђени на радикализацију протеста јер се до 29. 
новембра, када је био последњи рок, нико није удостојио да им одговори на 
питања, молбе и захтеве о утврђивању коначне цене малине“.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/025c01d36d11%2400345e60%24009d1b20%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to